„Wkoło zioło” – warsztaty – kawaKawa będzie tematem warsztatów on-line z nowego cyklu warsztatów „Wkoło zioło” organizowanych przez MOK Amfiteatr

Kawowy know-how

Czy lubicie pić kawę? Czy chcielibyście wiedzieć o niej więcej? Kawa kawie nierówna, dlatego Amfiteatr przygotował warsztaty on-line o tym, co wpływa na smak kawy.

Warsztaty będą składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Otrzymacie przesyłkę z kawami z różnych części świata i będziecie mogli je porównywać, kierując się wskazówkami. Zastanowicie się też nad tym, czy kawa może być w ogóle zdrowa?

Prowadzący:

Gabriel Oprządek – właściciel Kawiarni Karowa 20, szkolący jej pracowników oraz baristów innych kawiarni w technikach przygotowania kawy. Uwielbia cieszyć się świeżym i smacznym naparem kawowym podczas podróży, które odbywa z żoną, całą rodzina lub samotnie. Kiedy dotarł w rumuńskie Karpaty do miejsca zwanego Focul Viu, gdzie ogień tryska z ziemi, zaparzył na nim kawę.

Magdalena Oprządek – geografka, która po poznaniu roślin tatrzańskich nie miała już wątpliwości, czym będzie się zajmować w życiu. Jej pasją jest zarażanie ludzi szacunkiem i zamiłowaniem do świata roślin. Zajmuje się edukacją w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz współprowadzi w mężem kawiarnię Karowa 20. Gdy nie ma jej w pracy, zapewne wspina się ze swoimi synami po drzewach w nadwiślańskich łęgach lub parzy herbatę z dzikich roślin jadalnych w czasie jednego ze swych biwaków.

Jak to działa?

W pierwszej części warsztatów prowadzący opowiedzą o tym, co wpływa na smak kawy, więc warto, byście przygotowali sobie kartkę i długopis do robienia notatek. W części praktycznej będzie próbowanie kaw, dlatego organizatorzy proszą, byście zaopatrzyli się w:

– czajnik do zagotowania wody (najlepsza jest woda filtrowana)
-młynek do mielenia kawy
-6 szklanek i 6 łyżek

Warsztaty w cyklu „Wkoło zioło” odbędą się 25 listopada. Początek o godz. 18. Warsztaty odbędą się on-line, potrwają ok. 1 godz. 20 min. i są płatne.

Rejestracja TUTAJ. Zapisy trwają do 24 listopada. Wcześniej należy dokonać za nie wpłaty. Po jej dokonaniu organizatorzy wyślą paczkę warsztatową.

Komentarze