Zbliżenia – W paszczy lwa – M. BelPowieść Melisy Bel – „W paszczy lwa” – została wydana w październiku 2020 roku. To drugi tom z serii „Niepokorni”

Z okładki 'W paszczy lwa”

Catherine od dziecka żyje w cieniu olśniewającej siostry, do której nieustannie porównuje ją matka. Dziewczyna pokornie znosi jej reprymendy i z godną podziwu determinacją pielęgnuje w sobie marzenie o dobrym mężu. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze dużo starszego, przystojnego oficera, lorda Nicolasa Devona, dla którego zupełnie traci głowę.
Wkrótce jednak odkrywa, że mężczyzna to rozchwytywany przez kobiety lew salonowy i dla szarej myszki, takiej jak ona jest nieosiągalny.

Gdy młoda dama doświadcza publicznego upokorzenia, decyduje się na drastyczną metamorfozę. Nowy wizerunek i większa pewność siebie mają pomóc jej w zdobyciu upragnionego mężczyzny i utwierdzeniu swojej wartości.

Nicolas, któremu zawsze skrycie podobała się młodziutka Catherine, nie jest przygotowany na czekającą go uwodzicielską grę.
Dodatkowo skłonność Cat do popadania w kłopoty sprawi, że losy tych dwojga splotą się, a silna wola Nicolasa zostanie wystawiona na ogromną próbę…

O autorce:

Melisa Bel – pod tym pseudonimem kryje się osoba, która od ponad dwudziestu lat komunikuje się ze światem za pomocą dwóch środków wyrazu – słowa i muzyki. Dyplomowana wiolonczelistka, piosenkarka, autorka polsko- i anglojęzycznych tekstów piosenek. Na co dzień zaangażowana w projekty muzyczne i współpracę z amerykańską wytwórnią płytową. Miłośniczka kotów, ekologii, sztuki oraz oczywiście romansów historycznych, których przeczytała setki.

Nowości wydawnicze

Na początek propozycja od wydawnictwa Zysk i s-ka. „Gwiazdkozaur i zimowa czarownica” Toma Fletchera.

Od niesamowitej przygody Williama z najbardziej niezwykłym dinozaurem na świecie – Gwiazdkozaurem – minął rok. Teraz chłopiec staje przed nowym wyzwaniem. Trafia na biegun północny i spotka się z tajemniczą Zimową Czarownicą, której moc kontrolowania czasu pozwala Świętemu Mikołajowi podróżować po całym świecie w wigilię Bożego Narodzenia. Kiedy okaże się, że los świąt wisi na włosku, William i Gwiazdkozaur będą musieli zaryzykować wszystko, aby je uratować…

„Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica” to pełna magii i ciepła opowieść dla całej rodziny.

 

 

Kolejna propozycja pochodzi od wydawnictwa Czarna Owca. To powieść Marty Zaborowskiej „Czarne ziarno”.

Marta Zaborowska powraca do świata bezkompromisowej detektyw Julii Krawiec.

W przydomowym ogrodzie na obrzeżach Warszawy ginie dziewiętnastoletni syn właścicielki posesji, Leon Rawski. Podejrzenie o zabójstwo pada na matkę chłopaka, która z miejsca przyznaje się do winy. Policja nie znajduje jednak w obejściu narzędzia zbrodni, co znacznie utrudnia doprowadzenie śledztwa do finału. Oczekująca na proces kobieta nie ułatwia sprawy i odmawia dalszych wyjaśnień na temat tego, co wydarzyło się feralnej nocy.

W winę matki nie wierzy Maria, jedna z sióstr zamordowanego Leona. Zwraca się o pomoc do detektyw Julii Krawiec, która odkrywa, że zbrodnie mogła widzieć najmłodsza z rodzeństwa, Nina. Dziewczynka jednak, podobnie jak jej matka, milczy. Być może ani ona, ani żadna z osób znajdujących się w tamtą noc w domu Rawskich nie były jednak świadkami zbrodni. A być może byli nimi wszyscy, jednak rodzinne tajemnice są zbyt mroczne, by ktokolwiek chciał mówić o nich na głos.

KONKURS

Przypominam o konkursie, który ogłosiłam tydzień temu. Do wygrania są 3 książki. Aby wygrać jedną z nich należy odpowiedzieć na pytanie: Podaj 2 tytuły książek napisanych przez Jakuba Małeckiego.

Odpowiedzi należy wysłać na adres: m.pawlak@radioradom.pl

Wygrywają 3 pierwsze osoby, które podadzą prawidłową odpowiedź.

 

CZYTAJ.PL

Do końca października możecie wziąć udział w akcji Czytaj.pl W ramach akcji możecie za darmo przeczytać 12 powieści różnych autorów. Szczegóły znajdziecie w poprzedni magazynie literackim Zbliżenia.

Komentarze