„Wojskowi” kończą rok porażką w derbach Mazowsza

Cerrad Czarni Radom na zakończenie roku przegrywają w derbach Mazowsza z ONICO Warszawa 3:1. Po pierwszej części rundy zasadniczej Wojskowi plasują się na 11. miejscu w tabeli PlusLigi.

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom kończą rok 2017 porażką, choć walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego punktu. W meczu derbowym z ONICO Warszawa to drużyna ze stolicy Polski okazała się lepsza i wygrała 3:1, wskakując tym samym na podium w tabeli PlusLigi. Podopieczni Roberta Prygla ten rok zakończą na 11. miejscu.

Początek seta nie zapowiadał tragedii, która wydarzyła się później. Jako pierwsi punkty zdobyli siatkarze Cerrad Czarnych, którzy po ataku Wojciecha Żalińskiego wyszli na prowadzenie. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt, aż do stanu (5:5), wtedy to trzy punkty z rzędu zdobyli warszawianie. Ta przewaga ONICO zaczęła się powiększać, a spowodowane to było głównie błędami po stronie radomian. Ostatecznie ONICO wygrało tego seta 25:15, a zakończył go asem serwisowym, Bartosz Kwolek.

Drugi set znów dobrze rozpoczął się dla „Wojskowych”, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Dopiero przy stanie (11:11) ONICO zaczęło odskakiwać Czarnym i ta przewaga urosła do trzech „oczek”. Radomianie znów dogonili warszawian, a Ci ponownie odskoczyli „Wojskowym”. Gospodarze mieli trzykrotnie piłkę setową w górze, jednak za każdym razem „Wojskowi” wracali do gry. Wymiana ataków przy grze na przewagi trwała długo, a zakończył ją dopiero asem serwisowym, Bartosz Kwolek.

Początek trzeciego set to gra na przewagi do stanu (9:9). Wtedy to gospodarze odskoczyli podopiecznym Roberta Prygla na dwa-trzy punkty i utrzymywali tę przewagę do stanu 17:15. Pięć punktów z rzędu „Wojskowych” wprowadziło małe zamieszanie w szeregach warszawian, którzy do remisu doprowadzili w końcówce seta. Ostatecznie zwycięstwo w trzecim secie zapewniły nam dwa skuteczne ataki, które obiły blok rywali.

Po zwycięstwie w trzeciej partii kibice mieli nadzieję, że radomianie odbiją się od dna i powrócą do walki o triumf w tym spotkaniu. Czarni Radom uzyskali dwupunktowe prowadzenie i utrzymywali je do stanu (11:11). Później rozpoczęła się wspólna wymiana ciosów, z której lepiej wyszli gospodarze, wychodząc na dwu punktowe prowadzenie. Powiększyli je w końcówce seta do czterech punktów i ostatecznie po zagraniu w siatkę Teriomenki, Cerrad Czarni kończą tego seta porażka 25:22 i całe spotkanie 3:1.

MVP spotkania został wybrany Wojciech Włodarczyk z ONICO Warszawa.

ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:15, 31:29, 26:28, 25:22)