Wolność 24/7: Tymański/Ciechowski + dyskusja o wolności w sztuceMOK „Amfiteatr” zaprasza w piątek na kolejną odsłonę cyklu „Wolność 24/7”. Tym razem na scenie Kawiarni Artystycznej wystąpi Tymon Tymański, który po koncercie wraz z radomskim artystą Łukaszem Rudeckim weźmie udział w debacie na temat wolności w sztuce. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia od godz. 19:00. Impreza jest biletowana.

– W najbliższy piątek wieczorem zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu „Wolność 24/7”. Tym razem na scenie Kawiarni Artystycznej wystąpi Tymon Tymański, który z sobie właściwą charyzmą i przekorą interpretować będzie teksty Grzegorza Ciechowskiego. Po koncercie debata na temat wolności w sztuce. Udział w niej wezmą: Tymon Tymański i radomski malarz, artysta Łukasz Rudecki – mówi Katarzyna Wiśniewska, specjalista ds. pr, promocji i reklamy; Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”.

Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty. TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to”. To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy.

W latach 2014-2015 Tymański był frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako „dziecko Republiki” jest też bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

– Po koncercie zachęcamy do udziału w debacie na temat wolności w sztuce. Razem z Tymonem Tymańskim i radomianinem, malarzem, profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu, Łukaszem Rudeckim, porozmawiamy m.in. o tym, ile wolno artyście – czy wszystko? Czy sztuka jest cenzurowana, czy powinna być? Czy są granice artystycznej prowokacji? – dodaje Katarzyna Wiśniewska z MOK „Amfiteatr”.

Koncert TYMAŃSKI/CIECHOWSKI  odbędzie się 12 kwietnia, w piątek, od godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Bilety po 35 zł w przedsprzedaży i po 45 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie „Amfiteatru”. Liczba miejsc ograniczona.

KomentarzeCLOSE
CLOSE