full screen background image

Build Bridges not Fences – spotkania dla nauczycieliAmerican Corner Radom zaprasza na dwa bezpłatne, sobotnie spotkania w ramach projektu Build Bridges not Fences. To przedsięwzięcie kierunkowane na budowanie dialogu i umacnianie relacji między młodzieżą polską, romską i ukraińską. O programie bazującym na edukacji medialnej oraz o weekendowych wydarzeniach opowiada Karolina Adamczyk, pomysłodawczyni projektu oraz koordynator palcówki American Corner w naszym mieście. 

Głównym celem projektu Build Bridges not Fences jest inspirowanie, integrowanie i angażowanie uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych w życie szkolne, życie kulturalne w regionie oraz w sprawy obywatelskie społeczności lokalnej m.in. poprzez uczestnictwo i wspólną realizację innowacyjnego programu edukacji medialnej.

Program Build Bridges not Fences składa się z dwóch części: złożonego cyklu praktycznych warsztatów dziennikarskich i filmowych skierowanych do uczniów polskich, romskich i ukraińskich mieszkających w Radomiu oraz z cyklu innowacyjnych szkoleń z zakresu umiejętności korzystania z mediów dla nauczycieli pracujących z uczniami należącymi do mniejszości narodowych.

– Obecność ucznia z innej kultury ma wpływ na pracę w klasie. Zależy nam na tym, aby zapewnić nauczycielom serie spotkań, wykładów, prezentacji z specjalistami, którzy z różnych perspektyw będą opowiadali o pracy z uczniem pochodzącym z mniejszości narodowej. Takie spotkania odbędą się w najbliższą sobotę. Naszymi prelegentami będą specjaliści w dziedzinie wykorzystywania mediów w edukacji Magdalena Dygała i Jarosław Basaj, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, pomysłami i niezwykle atrakcyjnymi metodami pracy – mówi Karolina Adamczyk, pomysłodawczyni projektu.

Magdalena Dygała – Nauczanie o wielokulturowości poprzez edukację medialną (projekty video) – 13 kwietnia, sobota: 10:00 – 11:15

– Jak sprawić aby Twoja lekcja stała się niezapomnianą przygodą dla uczniów? Jak dostosować zajęcia do wielokulturowej grupy odbiorców? Jak pokonać i zrozumieć różnice kulturowe widoczne wśród Twoich studentów/podopiecznych? Jeśli chcesz uzyskać kilka cennych wskazówek dotyczących motywowania uczniów przez projekty wideo, zapraszam serdecznie na nasze spotkanie – zachęca Karolina Adamczyk.

Jarosław Basaj – Trochę aplikacji w edukacji. Nowoczesne narzędzia cyfrowe w nauczaniu o wielokulturowości – 13 kwietnia, sobota, godz: 11:30 – 13:00

– Język nauczania warto dostosować do języka współczesnego ucznia. To warunek porozumienia. Uczestnicy spotkania poznają i przetestują atrakcyjne bezpłatne programy oraz aplikacje , które nie tylko ułatwiają codzienne życie nauczyciela, ale stanowią ciekawą alternatywę dla szkolnej rutyny – zapowiada Karolina Adamczyk.

Sobotnie spotkania w ramach programu Build Bridges not Fences odbędą się w języku polskim w placówce American Corner Radom. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja pod adresem e-mail: library.acradom@gmail.com. Wszelkie informacje dotyczące weekendowego wydarzenia oraz samego programu dostępne są na stronie internetowej placówki.

Więcej na temat projektu Build Bridges not Fences dowiesz się tutaj.

Komentarze