full screen background image

Droga startowa na lotnisku w Radomiu – przedłużenie przetarguPrzedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” w marcu br. ogłosiło po raz drugi przetarg na przebudowę oraz wydłużenie drogi startowej na lotnisku Radom Sadków wraz z wykonaniem projektu wykonawczego. – Ze względu na duże zainteresowanie ww. postępowaniem PPL przedłużył termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu do 23 kwietnia – informuje Piotr Rudzki, rzecznik prasowy PPL-u.

Przypominamy, że pierwsze postępowanie przetargowe dotyczące przebudowy drogi startowej na lotnisku w Radomiu zostało unieważnione w styczniu. 31.01.2019 r. z uwagi na fakt, że wartość najkorzystniejszej – jedynej – oferty wyniosła 288 mln zł, czyli o prawie 200 więcej niż przewidziało PPL. W połowie marca br. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” ogłosiło po raz drugi przetarg na wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu.

– Wielu wykonawców wzięło udział w wizji lokalnej, do PPL wpłynęło ponad 600 pytań, co wskazuje na duże zainteresowanie potencjalnych wykonawców złożeniem oferty. Na wniosek wykonawców PPL dopuścił także przeprowadzenie dodatkowego spotkania, podczas którego wykonawcy będą mieli możliwość wykonania badań i pomiarów – mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy PPL-u.

– W toku postępowania PPL zmodyfikował i doprecyzował opis przedmiotu zamówienia odpowiadając na pytania wykonawców. W związku z wprowadzonymi modyfikacjami oraz chcąc uzyskać możliwie największą liczbę ofert PPL podjął decyzję o wydłużeniu terminu składania ofert. Dzięki temu wykonawcy mają stosowny czas na przeanalizowanie wprowadzonych zmian oraz złożenie rzetelnych ofert – dodaje Piotr Rudzki.

Przedłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu to jedno z kluczowych zadań zawierających się w planie rozbudowy radomskiego portu lotniczego. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Komentarze