full screen background image

WOŚP 2019 – moc muzyki i rekordowa zbiórka27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny udowodnił, że radomianie mają wiele serca. Podczas niedzielnej zbiórki został ustanowiony nowy rekord. Kwestujący wolontariusze zebrali w naszym mieście ponad 383 tysiące złotych! To o prawie 50 tysięcy więcej niż rok temu. Ostateczny wynik będzie znany za kilka dni, kiedy kasę WOŚP zasilą pieniądze z licytacji.

Tegoroczny finał WOŚP zgromadził w naszym mieście radomian na placu Corazziego. Tam do samego wieczoru odbywały się koncerty. Na scenie WOŚP nie zabrakło rodzimych zespołów takich jak JMS czy gościa specjalnego, piosenkarki Reni Jusis. Wydarzenie uświetnili „Sprężyści” – Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów. Nie zabrakło także Radomskich Klasyków i ich zabytkowych samochodów. Fani aktywnego stylu życia mogli wziąć udział w biegu „Policz się z cukrzycą”. Finałowi WOŚP tradycyjnie towarzyszyły licytacje, które w tym roku rozpoczęły się już w sobotę. Na aukcję zostały wystawione m.in. działa sztuki oraz przedmioty związane ze sportem. Niedzielne wydarzenie zakończył fireshow. Przez cały dzień na ulicach miasta kwestowało 350 wolontariuszy.

W Radomiu w ciągu ostatnich kilku lat udało się zebrać w ramach WOŚP ponad 3 miliony złotych. Pieniądze ze zbiórki zostały przeznaczone m.in. na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Neonatologii oraz Oddziału Dziecięcego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Komentarze