full screen background image
Search

Współpraca PiS i KO w Radomiu – odpowiedź prezydenta

->

– Liczę na dobrą współpracę z Radą Miejską, opamiętanie się i powrót do standardów, które zakładają, że wszystko co radomskie jest dobre – powiedział Radosław Witkowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Wypowiedz włodarza Radomia była odpowiedzią na pytanie dotyczące propozycji złożonej prezydentowi przez przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

– Jesteśmy skazani na współpracę. My takiej współpracy chcemy. Złożyliśmy uczciwą propozycję panu prezydentowi uwzględniająca fakt, że to on wygrał wybory, ale to my wygraliśmy wybory do rady miasta i pan prezydent musi to wziąć pod uwagę. Czekamy na odpowiedź pana prezydenta. Mam nadzieję, że zgodną z interesem miasta i całego regionu – powiedział podczas Mocnej Rozmowy realizowanej przez Radio Radom 4 grudnia br. wicemarszałek senatu RP Adam Bielan.

Owa propozycja współpracy Koalicji Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością w naszym mieście na dzień dzisiejszy jest owiana tajemnicą. Poza wyrażeniem chęci wspólnego działania przez obie strony, zarówno przedstawiciele PiS jak i prezydent Radosław Witkowski, nie podają żadnych konkretów.

– Mieszkańcy władzę uchwałodawczą powierzyli radnym Prawa i Sprawiedliwości, bo to ten klub ma większość w RM, natomiast wskazali mnie na prezydenta Radomia. Te wybory odczytuje w sposób jednoznaczny, musimy porozumieć się i ze sobą współpracować. W tej chwili odrzucam sugestie pana Dariusza Wójcika o referendum i kolejnych wyborach z powodu niezaakceptowania przez kogoś wyników głosowania. Wręcz przeciwnie, musimy rozmawiać o wspólnych działaniach mimo różnic, które między nami występują. Z Wojciechem Skurkiewiczem, moim kontrkandydatem, mam wiele wspólnych punktów programowych, które wpisują się w politykę zmian prowadzoną przeze mnie od 2014 roku. Będę przekonywać radnych Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości do poparcia tych przedsięwzięć – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Mocną Rozmowę z wicemarszałkiem senatu RP Adamem Bielanem znajdziesz tutaj.

Komentarze