full screen background image
Search

Nocne linie autobusowe w Radomiu od soboty

->

Dwie nowe, nocne linie autobusowe N1 i N2 zostaną uruchomiane w Radomiu w najbliższą sobotę, 8 grudnia w okolicach północy. Jednocześnie linie 7 i 9, które do tej pory woziły pasażerów przez całą dobę, będą kursowały krócej, w godz. 5:00 – 23:00. Poszerzona oferta komunikacji miejskiej nie wpłynie na ceny biletów.

– Ilość pasażerów korzystających z miejskiej komunikacji z roku na rok wzrasta. Już w najbliższą sobotę uruchamiamy dwie linie nocne komunikujące w nocy północ-południe oraz wschód-zachód naszego miasta. To konsekwencja audytu przeprowadzonego przez MZDiK, którego wyniki opowiadają się za potrzebą przywrócenia linii nocnych. Dostosowujemy naszą ofertę komunikacji publicznej, by była jak najlepsza dla mieszkańców. Jednocześnie wycofujemy się z całodobowej oferty linii 7 i 9. Nowe linie będą się krzyżowały w okolicach radomskiego dworca kolejowego, by pasażerowie mogli się wedle potrzeby przesiąść – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W celu zapewnienia dojazdu do dworca PKP z tych rejonów miasta, które nie będą obsługiwane przez nowe linie nocne, utrzymane będzie funkcjonowanie wybranych porannych kursów autobusów innych linii miejskich, wykonywanych do tej pory w godzinach około 3:30-5:30.

– Przywracamy komunikację miejską na poziomie dużych miast 8 grudnia, w dniu zmiany rozkładu jazdy Polskich Kolei Państwowych, by dostosować nowe linie do nowego rozkładu pociągów. Poza zamianą tabliczek z oznaczeniem autobusów, zmieniamy kwestie przebiegu linii. Linia N1 będzie kursowała aż do szpitala na Józefowie. Autobus linii N2 będzie miał metę na Gołębiowie II. Autobusy te będą miały 4-minutowy postój przy dworcu kolejowym – opisuje wiceprezydent Konrad Frysztak.

W autobusach linii nocnych N1 i N2 będzie obowiązywała taryfa miejska (ceny biletów, uprawnienia do przejazdów ulgowych bądź bezpłatnych oraz regulamin przewozu będą takie same jak w autobusach wszystkich linii dziennych). – Mieszkańcy posiadający bilety miesięczne na linie 7 i 9 będą mogli do końca grudnia korzystać z linii N1 i N2. Linie 6,11 czy 13 będą skorygowane i dostosowanie do linii nocnych lub nimi na niektórych odcinkach zastąpione. Jednocześnie podkreślam, że poszerzenie oferty komunikacyjnej nie wpłynie na ceny biletów. Koszt biletu na linie nocne będzie wynosił tyle samo, co w przypadku biletów obowiązujących w ciągu dnia – podkreśla dyrektor MZDiK Piotr Wójcik.

W nocy z 7 na 8 grudnia 2018 roku (z piątku na sobotę) autobusy linii 7 i 9 wykonają wszystkie swoje kursy, które rozpoczynają się przed północą.

Trasy linii nocnych:

Linia N1

Os. Prędocinek, św. Brata Alberta, Młodzianowska, Jana Pawła II, aleja Grzecznarowskiego, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Beliny-Prażmowskiego, 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Żwirki i Wigury, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Aleksandrowicza, Józefów / Szpital.

Od lewej: Konrad Frysztak, Radosław Witkowski, Piotr Wójcik

Józefów / Szpital, Aleksandrowicza, Mieszka I, Królowej Jadwigi, zawracanie na pętli Os. Michałów, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Żeromskiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Poniatowskiego, Dowkontta, aleja Grzecznarowskiego, Jana Pawła II, Młodzianowska, św. Brata Alberta, Armii Krajowej, Os. Prędocinek.

Linia N2

Os. Południe, Sycyńska, Czarnoleska, Wierzbicka, Łukasika, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Traugutta, Żeromskiego, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Żeromskiego, Zbrowskiego, Katowicka, Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Paderewskiego, Sempołowskiej, Os. Gołębiów II / Sempołowskiej.

Os. Gołębiów II / Sempołowskiej, Sempołowskiej, zawracanie na rondzie Urbanowicza, Sempołowskiej, Paderewskiego, Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Andersa, zawracanie na pętli Os. Gołębiów I, Andersa, Struga, Szklana, Katowicka, Zbrowskiego, Żeromskiego, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Pileckiego, Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Wałowa, Lekarska, Tochtermana, Traugutta, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Poniatowskiego, Dowkontta, 1905 Roku, Limanowskiego, Wierzbicka, Czarnoleska, Sycyńska, Os. Południe.

Na placu Dworcowym autobusy linii nocnych będą stawały na następujących przystankach: Dworzec PKP 01 (stanowisko obok stacji paliw) – N1 w kierunku pętli Józefów / Szpital, Dworzec PKP 03 (stanowisko środkowe) – N2 w kierunku pętli Os. Gołębiów II / Sempołowskiej, Dworzec PKP 05 (stanowisko zewnętrzne) – N1 w kierunku pętli Os. Prędocinek, N2 w kierunku pętli Os. Południe. Po wyjeździe z placu autobusy nie będą stawały na innych przystankach przy tym skrzyżowaniu!

W autobusach linii nocnych N1 i N2 będzie obowiązywała taryfa miejska (ceny biletów, uprawnienia do przejazdów ulgowych bądź bezpłatnych oraz regulamin przewozu będą takie same jak w autobusach wszystkich linii dziennych).

W związku z uruchomieniem powyższych linii nocnych kursowanie linii 7 i 9 zostanie ograniczone do godzin od około 5:00 do 23:00 (nie będą to już linie całodobowe). W celu zapewnienia dojazdu do dworca PKP z tych rejonów miasta, które nie będą obsługiwane przez nowe linie nocne, utrzymane będzie funkcjonowanie wybranych porannych kursów autobusów innych linii miejskich, wykonywanych do tej pory w godzinach około 3:30-5:30 (ich rozkłady częściowo ulegną korektom).

Komentarze