Wyczyśćmy Radom z elektrośmieci!Zużyte baterie, akumulatory, niesprawny sprzęt elektroniczny czy zepsute urządzenia AGD przyjmie SOSW im. J. Korczaka w Radomiu. Szkoła przystąpiła do akcji oczyszczania miasta z elektrośmieci w ramach ogólnopolskiego konkursu „Zbieraj z klasą”.

Projekt edukacyjno-ekologiczny „Zbieraj z klasą” dotyczy zbiórki zużytych baterii i sprzętu elektrycznego i elektronicznego w placówkach oświatowych. Dla szkół zbierających baterie i zużyty sprzęt przewidziano nagrody. – Nasza placówka przystąpiła do akcji oczyszczania Radomia z elektrośmieci. Chcielibyśmy rozpropagować tę ideę w całym mieście i zachęcić radomian, a także przedsiębiorstwa do włączenia się w tę akcję. Nasza szkoła przyjmie każdy zużyty sprzęt czy zepsute urządzenia elektryczne (niezależnie od gabarytów) zalegające w domach czy w siedzibach firm. To ogólnopolski konkurs i konkurencja jest duża, ale wspólnymi siłami możemy połączyć przyjemne z pożytecznym- radomianie pozbędą się rupieci na czym zyska lokalne środowisko naturalne, a nasi wychowankowie- dzieci niesprawne intelektualnie będą miały szansę wygrać zagraniczny wyjazd – mówi Grzegorz Cywka, nauczyciel SOSW.

Zbiórka elektrośmieci trwa do końca lutego 2019 r.

SOSW im. J. Korczaka w Radomiu przyjmie w ramach konkursu:

Baterie – zużyte baterie i akumulatory przenośne. Baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego, mogą być bez trudności przenoszone.
ZSEIE – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych np. lodówka, pralka, TV/monitor, LCD, komputer, odkurzacz, toster, waga, klawiatura, drukarka, telefon, kamera, odbiornik radiowy, wiertaka, gra video, suszarka, młynek do kawy, mikrofalówka, zabawka elektryczna. Sprzęt kompletny, niezdemontowany, z wyłączeniem zużytych źródeł światła oraz tonerów i kartridży.

Kryterium nagradzania uczestników w konkursie jest suma zdobytych punktów naliczanych wg przelicznika: 1kg oddanych baterii to 1 punkt, 1kg oddanego ZSEIE to 0,5 punktu.

Placówka nie dysponuje środkiem transportu do przewiezienia urządzeń, sprzęt jednak można dostarczać przez całą dobę. Od pon. do pt. do godz. 17:00 do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka przy al. J. Grzecznarowskiego 15. W weekend oraz po godz. 17:00 do internatu SOSW przy ul. Kolejowej 22.

KomentarzeCLOSE
CLOSE