Wygrana Czarnych w debiucie nowego treneraW meczu 21. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom wygrali na własnym parkiecie 3:0 z ostatnim w tabeli MKS-em Będzin. Dla podopiecznych nowego trenera Dimy Skorego, który wcześniej był asystentem Roberta Prygla, a kilka dni temu zastąpił legendę Wojskowych w roli szkoleniowca naszego zespołu, to siódme zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze po pięciu porażkach z rzędu.

Zacięte były pierwszy i trzeci set, głównie za sprawą bardzo dobrze grającego Brazylijczyka Jose Ademara Santany, który potrafił wykańczać wiele bardzo trudnych ataków, trzymając MKS w walce. W samych jednak końcówkach górę brało doświadczenie radomian, którzy nie prezentowali się bardzo dobrze, lecz byli nieźle prowadzeni przez rozgrywającego Michała Kędzierskiego. Swoje zrobili doświadczony atakujący Dawid Konarski, Amerykanin Brenden Sander czy Dawid Dryja i to pozwoliło na przełamanie w 2021 roku.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Vervą Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (30 stycznia) o godz. 14:45.

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (29:27, 25:20, 26:24)

Czarni: Dryja 10, Kędzierski 4, Konarski 19, Loh 8, Josifow 10, Sander 16, Masłowski (libero) oraz Gąsior, Pasiński.

MKS: Sobański, Ratajczak, Kalembka 6, Veloso 1, Faryna 9, Santana 20, Gregorowicz (libero) oraz Gawryszewski 4, Bobrowski 7, Schmidt 3, Godlewski.

MVP: Michał Kędzierski (Czarni).

Komentarze