Wysokie zwycięstwo Radomiaka z Jagiellonią

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do rundy jesiennej PKO Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom wygrali 4:1 z Jagiellonią Białystok.

Sparing odbył się w Kępie. W 21. minucie piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Filipe Nascimento, wyprowadzając Zielonych na prowadzenie. Chwilę później Jagiellonia wyrównała, gdy z rzutu karnego Mateusza Kochalskiego pokonał Przemysław Mystkowski. Nasz zespół zdołał jeszcze przed przerwą ponownie wyjść na prowadzenie, gdy dośrodkowanie Miłosza Kozaka wykorzystał Karol Angielski, głową zaskakując Dziekońskiego.

Na drugą część gry trener Banasik desygnował zupełnie inną „jedenastkę”, ale nie przeszkodziło to radomianom w konstruowaniu dobrych okazji. Już w 48. minucie Dominik Sokół trafił w słupek. Osiem minut później Filip Majchrowicz popisał się niezłą interwencją po strzale Wdowika, a później w przeciągu sześciu minut Zieloni dwukrotnie podwyższali prowadzenie. Najpierw do siatki przeciwnika trafił Dominik Sokół, pięknie uderzając z boku pola karnego, a później wynik ustalił Mateusz Radecki. Asysty przy tych golach zaliczył niezawodny Miłosz Kozak.

Radomiak zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a po sparingu ruszył w kierunku Gniewina, gdzie – przypomnijmy – dziś rozpoczyna obóz, który potrwa do niedzieli. Więcej o zgrupowaniu piszemy TUTAJ, natomiast kolejny mecz kontrolny już w piątek, gdy rywalem naszej drużyny będzie Lechia Gdańsk.

Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom 1:4 (1:2)
Przemysław Mystkowski 24 (k) – Filipe Nascimento 21, Karol Angielski 43, Dominik Sokół 62, Mateusz Radecki 68

Jagiellonia: (I połowa) Xavier Dziekoński – Tomáš Přikryl, Israel Puerto, Błażej Augustyn, Michał Pazdan, Bojan Nastić – Martin Pospíšil, Taras Romanczuk, Karol Struski – Andrzej Trubeha, Przemysław Mystkowski. (II połowa) Błażej Niezgoda – Kacper Tabiś, Israel Puerto (80 Gabor Żukowski), Błażej Augustyn (65 Godfrey Stephen), Bojan Nastić, Bartłomiej Wdowik (80 Eryk Matus) – Oliwier Wojciechowski, Przemysław Mystkowski (80 Karol Struski), Jakub Orpik – Krzysztof Toporkiewicz, Dani Quintana (80 Michał Surzyn).

Radomiak: (I połowa) Mateusz Kochalski – Artur Bogusz, Mateusz Cichocki, Mateusz Bodzioch, Dawid Abramowicz – Leândro (38 Miłosz Kozak), Michał Kaput (41 Mateusz Radecki), Filipe Nascimento, Mario Rondón, Luís Machado – Karol Angielski. (II połowa) Filip Majchrowicz – Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Grudziński, Adam Banasiak – Miłosz Kozak, Mateusz Radecki, Jonathan Simba, Jakub Nowakowski, Kacper Pankowski (69 Kacper Wiatrak) – Dominik Sokół.