Wystawa Tu czy tam? – współczesna polska ilustracja dla dzieciCentrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na wystawę „Tu czy tam? – współczesna polska ilustracja dla dzieci”. To zaskakująca, oryginalna ekspozycja z książką i jej rysunkami w roli głównej. W ramach tej interaktywnej wystawy w okresie zimowym prowadzone będą również warsztaty, co ważne – nie tylko dla maluchów.

Wystawa „Tu czy tam?” to interaktywny projekt skierowany do młodego widza, który ma na celu w sposób wyjątkowy przekonać jak największą grupę osób do czytania. Przedstawia książkę jako piękny i intrygujący przedmiot kultury wizualnej. Wystawie towarzyszy atrakcyjny program edukacyjny złożony z lekcji, wykładów oraz autorskich spotkań z utalentowanymi polskimi ilustratorami i projektantami graficznymi. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym jest ilustracja, jak powstaje i jaka jest jej rola w koncepcji książki obrazkowej. Młody widz będzie miał możliwość sprawdzić się jako ilustrator oraz utrwalić zdobytą wiedzę w kreatywnym zeszycie z zadaniami.

– Wystawa była pokazywana w wielu galeriach m.in. w warszawskiej Zachęcie i cieszyła się olbrzymim powodzeniem. Na wystawie znajdują się przykłady wspaniałych, świetnie zilustrowanych książek przez czołowych polskich ilustratorów. Są to publikacje z pięknymi rysunkami i książki te można również w naszym Centrum obejrzeć oraz kupić. Oferta edukacyjna w ramach wystawy jest bardzo rozbudowana. Ekspozycja zawiera książki dedykowane dzieciom w każdym wieku, ale dorośli również znajdą coś dla siebie. Wystawa obejmuje również obiekty interaktywne, które np. mówią o dźwięku, mówią jak wygląda orkiestra. My sami możemy stać się takim dyrygentem, grając na takich instrumentach jak klarnet czy waltornia i tym samym poznawać ich dźwięki – opisuje Weronika Elerowska z CRP w Orońsku.

Centrum Rzeźby Polskiej zaprasza również do udziału w warsztatach do aktualnych wystaw organizowanych przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Zajęcia prowadzone przez artystów i doświadczonych edukatorów rozwijają zdolności plastyczne i poznawcze. Dla starszych dzieci i młodzieży organizowane są lekcje muzealna w formie oprowadzań performatywnych – oprócz rozmowy uczestnicy wykonują zadania i uczestniczą w zabawach w sali wystawowej.

Wystawa „Wystawa Tu czy tam? – współczesna polska ilustracja dla dzieci” będzie czynna do 10 marca 2019 roku.

Artyści: Edgar Bąk, Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agata Królak, Patryk Mogilnicki, Anna Niemierko, Ola Płocińska, Dawid Ryski.

Wszelkie informacje dotyczące wystawy oraz warsztatów dostępne są na stronie internetowej instytucji oraz pod nr tel. +48 48 618 45 16 (wew. 19) pn.– pt. w godz. 8:00–15:30.

KomentarzeCLOSE
CLOSE