Zmiany na liniach autobusowych 3, 7, 11 i N2Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od dnia 19 stycznia 2019 roku (sobota) będą wprowadzone korekty rozkładów jazdy linii 3 i 11 (wraz ze zmianami tras kursów dojazdów i zjazdów) oraz 7, natomiast trasa linii nocnej N2 zostanie wydłużona na Południu.

Linie 3 i 11

Na liniach 3 i 11 ulegną zmianie godziny wybranych kursów w dni powszednie, głównie w porze wczesnoporannej (między innymi likwidacja pierwszych kursów linii 3 z pętli Os. Michałów i uruchomienie nowych kursów linii 11 z pętli Os. Gołębiów II / Paderewskiego). Zmiany będą również w godzinach popołudniowych.

– Uwaga! Nastąpi zamiana obsługi obu powyższych linii przez poszczególnych operatorów. Linię 3 będzie obsługiwać Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu, natomiast linię 11 – Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia. Kursy dojazdowe oraz zjazdowe linii 3 będą zatem wykonywane z i do zajezdni Żakowice (przy ulicy Wjazdowej 4), a linii 11 – z i do zajezdni Wincentów (przy ulicy Witosa 56). Przed skorzystaniem z kursów zjazdowych tych linii MZDiK apeluje o zwracanie uwagi na opisy w rozkładach jazdy i oznaczenia kierunków na wyświetlaczach pojazdów! – mówi rzecznik prasowy MZDiK Dawid Puton.

Linia 7

Na linii 7 zmiany będą dotyczyły tylko godzin kursów zjazdowych wykonywanych z pętli Os. Południe w godzinach wieczornych (we wszystkie dni tygodnia).

Linia nocna N2

W celu postulowanego poprawienia obsługi komunikacyjnej zachodniej części osiedla Południe trasa linii nocnej N2 zostanie przedłużona do pętli Wierzbicka / Warsztatowa. Autobusy będą jeździły w tej dzielnicy ulicami Wierzbicką, Czarnoleską, Sycyńską (z przejazdem przez pętlę – przystanek Os. Południe 07), Wierzbicką oraz Warsztatową – do pętli Wierzbicka / Warsztatowa 08 (obok bloków przy ulicy Elegii). Powrót będzie odbywał się przez Wierzbicką, Sycyńską (z przejazdem przez pętlę – przystanek Os. Południe 05), Czarnoleską i Wierzbicką (a dalej jak dotychczas).

Uwaga! Zmiany na linii N2 będą obowiązywać od początku kursowania w nocy z 18 na 19 stycznia, czyli z piątku na sobotę – mimo że w przypadku kursów rozpoczynających się z obu pętli przed północą nie będą one jeszcze uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (aktualizacja nastąpi od północy) – dodaje Dawid Puton.

Źródło: MZDiK

KomentarzeCLOSE
CLOSE