XII Bieg Kazików o Puchar Prezydenta RadomiaPrzed nami XII Bieg Kazików o Puchar Prezydenta Radomia – ostatnie wydarzenie ku czci patrona naszego miasta. Co roku w zawodach startuje ponad tysiąc sportowców, którzy w pocie czoła walczą o tytuł i atrakcyjne nagrody. W ramach tegorocznych zawodów tradycyjnie odbędzie się Bieg Charytatywny, a także Biegi Dzieci – Lekkoatletyka dla każdego! XII Bieg o Puchar Prezydenta Radomia zakończy na sportowo trwające od kilkunastu dni Kaziki 2019. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę, 10 marca br.

– Organizowane przez nas zawody są największą imprezą masową w Radomiu skierowaną do aktywnej części społeczeństwa. Zawody te rozgrywane w ramach organizowanych obchodów patrona miasta Radomia św. Kazimierza promują zdrowy i aktywny tryb życia oraz propagują bieganie we wszystkich grupach wiekowych – mówi organizator Biegu Kazików, Artur Błasiński.

Do XII Bieg Kazików o Puchar Prezydenta Radomia zgłosiło się blisko 1200 osób. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia dystans 10 km ze startem i metą na ulicy Żeromskiego, przed budynkiem urzędu miejskiego. Start biegu głównego o godz. 13.15.

Oprócz biegu głównego, organizatorzy zaplanowali również biegi dla dzieci, Bieg Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Bieg Charytatywny na dystansie 2 km, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na skomplikowaną operację i rehabilitację małego Franka. Choroba, z którą zmaga się chłopiec to niedorozwój wrodzony kości udowej. Obecnie różnica w długości nóżek wynosi 7 cm. W dorosłym życiu może wynieś nawet 28 cm. Żeby uchronić nogę przed amputacją, operacja musi być przeprowadzona przed ukończeniem 2 roku życia.

Tradycyjnie zostaną rozegrane również biegi dzieci na dystansach od 100 do 1000 m z podziałem na kategorie wiekowe oraz Bieg Szkół Ponadgimnazjalnych na dystansie 2 km.

Zapisy internetowe już się zakończyły się 3.03.2019 r. Chętni do udziału w biegach mogą się jeszcze zapisać w biurze zawodów w dniach 9-10 marca.

Więcej informacji oraz regulamin Biegu Kazików są dostępne na stronie www.radombiega.pl.

KomentarzeCLOSE
CLOSE