full screen background image

Poprzedni zarząd radomskiego lotniska – sprawa w prokuraturzeProkuratura Rejonowa Radom-Wschód wszczęła śledztwo w sprawie wyrządzenia spółce Port Lotniczy Radom S.A. w upadłości znacznej szkody majątkowej przez członków zarządu tej spółki poprzez zawarcie niekorzystnej umowy najmu nieruchomości przy ulicy Kaszubskiej w Radomiu. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wysłał prezes PPL, Mariusz Szpikowski.

Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, Mariusz Szpikowski 6 lutego br. wysłał do prokuratury w Radomiu pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków zarządu Portu Lotniczego Radom S.A.

– Przez miesiąc prokuratura gromadziła dokumenty i przyjęła protokół zawiadomienia o przestępstwie z jednoczesnym przesłuchaniem w charakterze świadka zawiadamiającego, prezesa PPL . W oparciu o te materiały 6 marca br. postanowiła wszcząć śledztwo w sprawie wyrządzenia spółce Port Lotniczy Radom S.A. w upadłości znacznej szkody majątkowej przez członków zarządu tej spółki poprzez zawarcie niekorzystnej umowy najmu nieruchomości przy ulicy Kaszubskiej w Radomiu w oparciu, o którą doszło do nieodpłatnego przeniesienia na właściciela tej nieruchomości nakładów w kwocie przekraczającej 408 tys. zł – mówiła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Przez najbliższe 3 miesiące Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód poprowadzi wstępny etap śledztwa- czynności sprawdzające w celu przesłuchania w charakterze świadków osób posiadających informacje w tej sprawie.

Śledztwo jest prowadzone w kierunku przestępstwa, określonego w art.296 par.1 k.k. i podlegającego karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Komentarze