XXII Dzień Ziemi w PionkachXXII Dzień Ziemi w Pionkach – na kulturalne wydarzenia on-line zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach

W sobotę, 24 kwietnia na profilu facebookowym Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach od godz. 15 rozpoczną się: spotkania, koncerty, warsztaty i wiele innych atrakcji.

Program:

godz. 15.00 – Dzień Ziemi dla najmłodszych ekologów

– ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci „ECO – kreacja”, na który wpłynęło wiele interesujących i bardzo oryginalnych prac zainspirowanych lasem.

– warsztaty recyklingowe, gdzie Pani Ania pokaże jak ze skarpetki nie do pary możemy samodzielnie przygotować zabawkę.

– teatrzyk dla dzieci „W Krainie Wróżek”. Artyści z teatru „Kalejdoskop” zaprezentują przedstawienie o tematyce ekologicznej.

godz. 16:00 – Spacer po Kozienickim Parku Krajobrazowym

Chociaż Pionki otoczone są lasami Puszczy Kozienickiej to na pewno są w niej piękne miejsca, których nie mieliśmy okazji zobaczyć. Spacer z pracownikiem Kozienickiego Parku Krajobrazowego będzie wspaniałą inspiracją do pieszych lub rowerowych wędrówek po okolicy.

godz. 17:00 – Czym jest Slow Food?

Na to pytanie odpowie dietetyczka – Karolina Zapora. Wiosna to idealny czas na zmiany, może warto zastanowić się nad wprowadzeniem do jadłospisu dań przygotowywane z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków? Jak się do tego zabrać? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie podczas spotkania.

godz. 20:00 – koncert zespołu „No Control”

Koncert radomskiego zespołu, który na scenie muzycznej pojawił się cztery lata temu i tworzy muzykę prosto z serca. W swoich utworach łączy rock z bluesem.

 

Oprócz wydarzeń kulturalnych on-line w czwartek, 22 kwietnia od godz. 10 przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ul. Radomskiej będą rozdawane darmowe sadzonki drzewek i nasiona. Sadzonki zostały przekazane przez Nadleśnictwo Kozienice w Pionkach, a nasiona zakupione ze środków Powiatu Radomskiego.

 

Organizatorzy zapraszają również do zaangażowania się w akcję „Wspólny las”

W dniach 19-24 kwietnia:

1. Ze spaceru do lasu (oczywiście z zastosowaniem się do zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii) zbierz minimum 5 śmieci.

2. Sfotografuj je i wrzuć zdjęcie do wydarzenia Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach „Wspólny las” oznaczając #kulturapionki oraz #wspolnylas i oznacz znajomych.

3. Oznaczone osoby robią dokładnie to samo – idą do lasu, zbierają śmieci, robią zdjęcie i wrzucają do wydarzenia „Wspólny las”.

Dla pierwszych 20 osób, które wezmą udział w akcji są specjalne nagrody.

Komentarze