full screen background image
Search

Zaczipuj swojego psa za darmo


Ruszyła akcja bezpłatnego chipowania psiaków. W tym roku Gmina Miasta Radomia dysponuje środkami, które wystarczą na wszczepienie chipów 670 czworonogom. To okazja, by zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila, nie uszczuplając przy tym domowego budżetu.

Wszczepienie mikroprocesora nie pociąga za sobą żadnych kosztów dla właściciela psa. Gmina pokrywa koszty zarówno zakupu chipa jak i usługi weterynaryjnej. Warunkiem skorzystania z bezpłatnego oznakowania czworonoga jest:
– wypełnienie przez właściciela zwierzęcia wniosku o oznakowanie i rejestrację psa,
–  okazanie  aktualnego szczepienia czworonoga przeciwko wściekliźnie,
–  okazanie książeczki zdrowia psa celem dokonania przez lekarza weterynarii  adnotacji  jego oznakowania oraz wklejenia kodu kreskowego.

Po oznakowaniu dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela będą wprowadzone do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE – ANIMAL.

Chipowanie zwierząt w Polsce nadal nie jest obowiązkowe, jednak właściciel zobowiązany jest do wszczepienia mikroprocesora swojemu pupilowi, gdy wyjeżdża z nim do innego kraju Unii Europejskiej. Ponadto chip ułatwia identyfikację czworonoga, co przydaje się w sytuacji zaginięcia zwierzęcia lub jego kradzieży.

Akcja bezpłatnego chipowania psów prowadzona jest do 30 listopada bieżącego roku lub do wyczerpania środków finansowych przewidzianych na realizację tego zadania.

Komentarze