full screen background image

Zakończona budowa Centrum Naukowo-BadawczegoBudowa Centrum Naukowo-Badawczego zakończona. Chodzi o placówkę przy Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu radomskiego uniwersytetu. Właśnie trwa odbiór techniczny budynku, który został już wyposażony w medyczny sprzęt taki jak tomograf, rezonans i aparat rentgenowski. Centrum ma służyć przede wszystkim studentom kierunku lekarskiego. Jego oficjalne otwarcie nastąpi w pierwszych dniach września

Prace budowlane i wykończeniowe w Centrum Naukowo-Badawczym przy Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UTH w Radomiu dobiegły końca. Jak informuje dr hab. Dariusz Trześniowski, prof. UTH i rzecznik uczelni – właśnie trwa techniczny odbiór budynku, a placówce zainstalowany już został wysokiej klasy sprzęt medyczny:

* Aparat rentgenowski systemu EOS do całościowego badania układu
ruchu i postawy ciała EOS IMAGING SYSTEM.

* Rezonans magnetyczny 3T-CANON MEDICAL SYSTEMS CORPORATION MRT-3020
(VANTAGE GALAN 3T) w konfiguracji MRT-3020/E5.

* Tomograf komputerowy CANON MEDICAL SYSTEMS CORPORATION TSX-305 A
(AQULION ONE) w konfiguracji TSX-305A/2K.

* Ultrasonografy – 2szt. CANON MEDICAL SYSTEMS CORPORATION TUS-AI900
(APLIO i900) w konfiguracji TUS-AI900/AE oraz CANON MEDICAL SYSTEMS
CORPORATION TUS-AI800 (APLIO i800) w konfiguracji TUS-AI800/AE.

Uczelnia czeka jeszcze na wyposażenie sal dydaktycznych w meble, stoły, ławki czy tablice. – Jednocześnie informuję, że uniwersytet nie ustaje w staraniach, by przekonać MNiSW do zgody na prowadzenie naboru na 1 rok studiów na kierunku lekarskim. Argumentujemy, że wypełniliśmy wszystkie postulaty zgłaszane w ubiegłym roku przez Polską Komisję Akredytacyjną. Prace przy budowie Collegium Anatomicum trwają, formalne wymogi zostały spełnione, całość zostanie oddana do użytku 31 marca 2021, więc studenci 1 roku bez przeszkód będą mogli odbyć tam zajęcia, przewidziane na semestr letni (15 godzin) – dodaje prof. UTH Dariusz Trześniowski.

Oficjalne otwarcie Centrum Naukowo-Badawczego nastąpi w pierwszych dniach września tego roku.

 

Komentarze