ZAKSA za silna dla Czarnych

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom nie zdołali sprawić niespodzianki w hali Azoty, przegrywając z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0. W trzeciej odsłonie radomianie mieli trzy piłki setowe, których nie wykorzystali.

Pojedynek z mistrzem Polski i aktualnym liderem rozgrywek PlusLigi, ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle od początku nie był łatwy. Osłabieni brakiem podstawowego rozgrywającego, Dejana Vincicia, który przez najbliższe cztery tygodnie będzie przebywał w swoim rodzinnym kraju, aby wyleczyć kontuzję, siatkarze Cerrad Czarnych Radom tylko na początku spotkania wyglądali dobrze. Szwankujące w tym secie przyjęcie „Wojskowych„, dawało możliwość postawienia skutecznego bloku oraz dobrej organizacji w grze obronnej ZAKSIE. W konsekwencji ZAKSA wygrała premierową partię (25:17).

Druga partia wskazywała, że siatkarze ZAKSY dość szybko uporają się z Czarnymi, prowadząc już (10:5). Po zmianie atakującego w miejsce Michała Filipa wszedł Jakub Ziobrowski i Cerrad Czarni rozpoczęli pogoń za kędzierzynianami. Wyrównana walka toczyła się do stanu (21:20). Wtedy to swoją zagrywkę zepsuł, Dima Teryomenko, a swoich ataków nie mogli skończyć Tomek Fornal i Jakub Ziobrowski. W konsekwencji radomianie ulegli w drugim secie (25:20).

Po pierwszym dość łatwo wygranym secie i interesującej końcówce drugiego, trzecia odsłona zapowiadała się ciekawie.Początek seta to rywalizacja punkt za punkt, dopiero przy stanie (10:9) gospodarze odskoczyli na trzy punkty. Trener Prygiel nie mógł czekać na dalszy bieg wydarzeń i poprosił o przerwę. Po niej radomianie jakby odżyli, a dwa asy serwisowe zanotował kapitan Czarnych, Wojciech Żaliński i mieliśmy (15:15). Obie drużyny nie odpuszczały i obie miały po trzy szanse na zakończenie tego seta na swoją korzyść. Tego dnia więcej szczęścia sprzyjało siatkarzom z Kędzierzyna – Koźla, którzy wygrali to starcie (30:28) i całe spotkanie 3:0.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Cerrad Czarnych Radom byli: Wojciech Żaliński – zdobywca 15 punktów oraz Tomasz Fornal – 10 punktów. Po stronie ZAKSY z kolei, Sam Deroo – 18 punktów oraz Maurice Torres – 10 punktów.

MVP spotkania został libero ZAKSY Paweł Zatorski.

Teraz przed Cerrad Czarnymi Radom dzień wolnego. Od poniedziałku (23 października) Wojskowi rozpoczną przygotowania do kolejnego ligowego pojedynku. W piątek (27 października) podejmą w radomskiej hali MOSiR-u, PGE Skrę Bełchatów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:20, 30:28)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Zatorski (libero) oraz Jungieiwicz