full screen background image
Search

„Piotruś Pan” w cyklu Helios na scenie


Sieć kin Helios zaprasza na cykl „Helios na scenie”. Na ekranach kin w całej Polsce prezentowane są najlepsze spektakle National Theatre i Comédie-Française! Co dwa tygodnie, w poniedziałkowe popołudnia na widzów czekają wielokrotnie nagradzane przedstawienia w gwiazdorskiej obsadzie z dwóch najbardziej cenionych teatrów Europy! W poniedziałek, 23 października kino Helios w Radomiu zaprasza na spektakl „Piotruś Pan” z Królewskiego Teatru Narodowego w Londynie. Początek o 18:30.

Wszystkie dzieci, z wyjątkiem jednego, dorastają …
Gdy Piotruś Pan, przywódca Zagubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwy pirat Kapitan Hook już czekają i zapraszają do przeżywania barwnych przygód. Orgia magii, muzyki i wyobraźni dla małych i dużych. Każde dziecko będzie zachwycone, w każdym dorosłym obudzi się dziecko.

Reżyseria: Sally Cookson; scenariusz: James Matthew Barrie

Obsada: Saikat Ahamed, Suzanne Ahmet, Marc Antolin, Will Bower, Benji Bower, Lois Chimimba, Richie Crago, Laura Cubitt, Phoebe Fildes, Anna Francolini, Ruth Hammond, Felix Hayes, Paul Hilton, Paul Hilton, John Leader, Amaka Okafor, John Pfumojena, Ekow Quartey, Jessica Temple, Dan Wheeler, Madeleine Worrall

  • Seans z cyklu Helios na scenie
  • Od lat: 7, czas trwania: 178 min.
  • Produkcja: Wielka Brytania [2016]

W antrakcie słodki poczęstunek!

Odkryj nowe oblicze teatru w kinach Helios!

Co dwa tygodnie, w poniedziałkowe popołudnia na widzów kin Helios czekają wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, zarejestrowane w systemie HD z udziałem publiczności w najbardziej cenionych teatrach Europy.

Royal National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie.
Znany powszechnie jako National Theatre, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Historia tej narodowej sceny Anglii sięga połowy XIX wieku, ale National Theatre w obecnym kształcie zaczął funkcjonować dopiero ponad sto lat później. W 1963 roku dał swoją pierwszą premierę – „Hamleta” Williama Shakespeare’a. Pierwszym dyrektorem artystycznym został Sir Laurence Olivier, znany aktor i reżyser teatralno-filmowy, określany mianem największego aktora szekspirowskiego swojej epoki.

Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare’a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów (nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych). Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje zespół liczący 150 aktorów.

Comédie-Française (Komedia Francuska)
Bywa także nazywana Domem Moliera, bo jej istnienie i tradycje sięgają czasów wielkiego dramatopisarza. Jest to również jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie. Najstarsza scena francuska powstała w 1680 roku na mocy dekretu króla Ludwika XIV, który połączył dawny zespół Moliera z zespołem Hôtel de Bourgogne. Od 1799 roku do dziś teatr ma siedzibę w Théâtre des Variétés-Amusantes, w przepięknej Salle Richelieu, będącym częścią kompleksu pałacowego Palais-Royal w samym centrum Paryża.

W programie cyklu „Helios na scenie”:

  • 23 października, godz. 18:30 – Piotruś Pan
  • 06 listopada, godz. 18:30 – Kto się boi Virginii Woolf?
  • 20 listopada, godz. 18:30 – Yerma
  • 11 grudnia, godz. 18:30 – Opętanie
  • 25 grudnia, godz. 18:30 – Cyrano de Bergerac

Bilety: normalny – 38 zł, ulgowy – 32 zł, grupowy (powyżej 15 osób) – 28 zł

źródło: helios.pl

KomentarzeCLOSE
CLOSE