full screen background image
Search

Zamknięcie tunelu dla pieszych pod Słowackiego

->

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z kolejnym etapem budowy węzła drogowego na trasie N-S, od dnia 18 marca 2019 roku (poniedziałek) będzie zamknięty tunel dla pieszych pod linią kolejową przy ulicy Słowackiego. Przejście pomiędzy Śródmieściem a Glinicami będzie możliwe przez wiadukt.

– Przejście podziemne zostanie zamknięte, ponieważ wykonawca budowy trasy N-S rozpoczyna kolejny etap realizacji węzła drogowego przy wiadukcie. Z tego powodu piesi nie będą mogli poruszać się odcinkiem dawnej bocznej jezdni ulicy Słowackiego, biegnącej wzdłuż wiaduktu (pomiędzy ulicą Czachowskiego a torami) mówi Specjalista do Spraw Kontaktów z Mediami MZDiK Dawid Puton.

Dla pieszych zostało w zamian wyznaczone przejście przez wiadukt na ulicy Słowackiego (wydzielonym betonowymi barierami pasem po południowo-zachodniej stronie jezdni). Ruch rowerów zostanie tam dopuszczony w późniejszym terminie. Do tego czasu rowerzyści będą mogli przejeżdżać przez wiadukt na ogólnych zasadach ruchu drogowego – tak jak odbywało się to dotychczas.

– MZDiK apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne, ustawione przez wykonawcę inwestycji po obydwu stronach wiaduktu oraz o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu! – dodaje Dawid Puton.

Źródło: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu

Komentarze