full screen background image
Search

Zawodowe novum w Radomiu, czyli senioralny pełnomocnik


Wieloletnia działaczka organizacji pozarządowych, Elżbieta Pomaska, została pełnomocnikiem do spraw polityki senioralnej. To nowa funkcja w naszym mieście. Zatrudnienie odbyło się w drodze powołania przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

Do zadań pełnomocnika będzie należeć m.in. podejmowanie przedsięwzięć zmierzających do poprawy warunków życia seniorów, monitorowanie i diagnozowanie ich potrzeb oraz wspieranie inicjatyw środowiskowych m.in. w zakresie edukacji, kultury i rekreacji. Pełnomocnik ma współpracować z Radomską Radą Seniorów oraz z organizacjami i instytucjami zajmującymi się problemami osób starszych.

– Dobra polityka senioralna to jeden z moich priorytetów. Wielokrotnie podkreślałem, że Radom jako nowoczesne miasto musi być otwarty na potrzeby wszystkich mieszkańców, w tym także tych najstarszych. M.in. dlatego tworzymy Centrum Aktywności Seniorów, które będzie funkcjonowało przy ulicy Traugutta. Jestem przekonany, że bogate doświadczenie i szereg pomysłów, które przedstawiła pani Elżbieta Pomaska uatrakcyjni ofertę adresowaną do tej grupy mieszkańców – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Elżbieta Pomaska współpracowała m.in. z Fundacją Polsat. Była pomysłodawczynią, prowadzonej także w Radomiu, akcji „Prosto do Europy”, a także założycielką Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Jest wiceprezesem Międzynarodowej Organizacja Innowatorów Społecznych Ashoka Polska oraz ekspertką Fundacji „Porozumienie bez Barier”, która realizuje program „Oswajanie Starości”.

Więcej informacji na temat Centrum Aktywności Seniorów Znajdziesz tutaj.

KomentarzeCLOSE
CLOSE