full screen background image

Zbliżenia – J. Schwertner, M. Baczyński – Antyterroryści, polskie elitarne siły specjalne w akcjiAntyterroryści, polskie elitarne siły specjalne w akcji – to książka, której dziś się przyjrzymy. Dlaczego warto ją przeczytać i o czym ona jest mówią sami autorzy – Janusz Schwertner i Mateusz Baczyński

Książka została wydana we wrześniu tego roku przez wydawnictwo Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Opis książki od wydawcy:

Elitarne siły specjalne przeciw mafii.
Poznajecie ludzi, którzy biorą udział w operacjach najwyższego ryzyka.
Polska to wschodnia granica Unii Europejskiej, skrzyżowanie szlaków przerzutowych broni, narkotyków, handlu ludźmi i pojazdami. Mafie z wielu krajów czerpią tu ogromne zyski, a najwięksi twardziele polskiej policji próbują powstrzymać  bezwzględnych gangsterów.
Strzelaniny, wojny gangów, podkładanie bomb i pościgi to codzienność polskich antyterrorystów. Teraz po raz pierwszy ujawniają tajniki swojej pracy.
Opowiadają o najbardziej niebezpiecznych i dramatycznych akacjach w swoim życiu oraz kolegach, których stracili w trakcie służby.
To historia bez cenzury opowiedziana z perspektywy ludzi, którzy każdego dnia ryzykują życie i toczą wojnę z największymi grupami przestępczymi w kraju.

KONKURS ROZWIĄZANIE

Na zakończenie rozwiązanie konkursu, który ogłosiłam tydzień temu. Tytułowe bękarty to byli policjanci. Prawidłową odpowiedź przysłała pani Joanna, która otrzymuje od nas książkę. Gratuluję wygranej.

Komentarze