Zbliżenia – Lomicje, tom.3



Małgorzata Pawlak, zapraszam na magazyn literacki Zbliżenia. Dziś łączymy sztukę i literaturę. A to za sprawą albumu Lomicje tom 3, Łódź Kaliska

O książce Lomicje mówi Paweł Komosa z Księgarni Elektrownia.

O formacji Łódź Kaliska

Dla tych z Państwa, którzy nie znają tej formacji powiem, że Łódź Kaliska to awangardowa grupa artystyczna, która powstała w Łodzi w 1979 roku. Od drugiej połowy lat 80. XX w. artyści tworzą fotografię inscenizowaną. Łódź Kaliska organizowała prowokacyjne happeningi. Od początku lat 80. „Łódź Kaliska” tworzyła tzw. „Kulturę Zrzuty”, później tzw. „Kulturę Żenującą”.

     

Od piątku, 24 stycznia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia będzie można oglądać wystawę Czkawka grupy Łódź Kaliska.

Ekspozycja w Elektrowni to najszersza prezentacja dorobku grupy w ramach obchodu jubileuszu 40-lecia istnienia formacji. Obok najnowszych prac zaprezentowane zostaną fotografie, obiekty artystyczne oraz filmy z lat 70., okresu niezależnej działalności na Strychu, plenerów w Miastku i Osiekach oraz prywatnych plenerów w Teofilowie.

Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza

Do 31 stycznia można zgłaszać książki do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza to nagroda ustanowiona przez radomski samorząd. Jej wysokość wynosi 40 000 złotych i przyznawana jest za debiut, rozumiany jako pierwsza albo druga książka autora, napisana prozą artystyczną, w języku polskim. W tej edycji organizatorzy czekają na zgłoszenia książek wydanych w 2019 roku.

Laureata wybierze Kapituła, w skład której wchodzą wybitni znawcy literatury. Książki do konkursu mogą zgłaszać autorzy, wydawnictwa, osoby reprezentujące instytucje kultury, media o charakterze literackim, osoby prywatne oraz członkowie Kapituły.

Komentarze



CLOSE
CLOSE