Zbliżenia – Nowy dress codeNowy dress code, konkurs literacki i nowości wydawnicze – o tym dziś w magazynie literackim Zbliżenia

„Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas” – Krzysztof Łoszewski

Krychowiak, Janiak, Mr. Vintage – najbardziej stylowi mężczyźni w Polsce opowiadają o poszukiwaniu własnego stylu w najnowszej książce Krzysztofa Łoszewskiego. „Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas” to wyjątkowy na polskim rynku zbiór wywiadów o modzie męskiej, elegancji i zmieniających się trendach, który pomoże każdemu mężczyźnie znaleźć odpowiedź na pytanie: co powinienem dziś włożyć?

Nieraz z zainteresowaniem przeglądamy zdjęcia pokazujące, jak ubiera się nasz ulubiony sportowiec, zatrzymaliśmy wzrok na butach kolegi z pracy lub szukaliśmy marynarki podobnej do tej, którą na swoim profilu pokazał jeden z influencerów. Podoba nam się styl mężczyzn, którzy zawsze wyglądają odpowiednio do okazji i swobodnie czują się w swoich strojach, jednak gdy przychodzi pora naszych zakupów, wybieramy kolejną koszulkę z nadrukiem i pierwsze z brzegu spodnie. Jak to zmienić? Odpowiedź znajduje się w „Nowym dress codzie” Krzysztofa Łoszewskiego.

Autor zaprosił do rozmowy mężczyzn z różnych środowisk, aby porozmawiać z nimi o modzie, zakupach i elegancji. Dzięki wyjątkowo trafnemu doborowi rozmówców – w książce przeczytamy wywiady między innymi z Tomaszem Ossolińskim i Robertem Kupiszem, Michałem Kędziorą (Mr. Vintage), Olivierem Janiakiem, Grzegorzem Krychowiakiem czy Sławkiem Uniatowskim – książka prezentuje różne spojrzenia na styl. Razem ze swoimi gośćmi Krzysztof Łoszewski zastanawia się nad tym, czym jest elegancja w XXI wieku i jak się zmieniała na przestrzeni lat, a także jak Polacy zmieniali się pod wpływem mody. Stali się odważniejsi, bardziej świadomi i chętniej eksperymentują, a może, wręcz przeciwnie, coraz częściej stawiają na klasykę? Nie ma jednej odpowiedzi. W „Nowym dress codzie” możemy znaleźć wiele opinii na ten temat. Każdy mężczyzna odnajdzie tu swojego przedstawiciela, ponieważ rozmówcy Łoszewskiego wykonują różne zawody, mieszkają w różnych miejscach i inaczej postrzegają modę. Łączy ich jedno: rosnąca świadomość tego, że nasz strój znacząco wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przy pierwszym spotkaniu.

O autorze

Drukarnia Perfect

Krzysztof Łoszewski – znany stylista, kostiumograf i projektant, a także autor książek o modzie męskiej – przeprowadza wywiady, snując przy tym fascynującą opowieść o tym, w jaki sposób zmieniała się moda. Udowadnia, że warto ją postrzegać jako część szerszego kontekstu, nierozerwalnie związaną z kulturą, społeczeństwem, ale również środowiskiem. Łoszewski pracował nad książką w 2020 roku, co stanowiło wyjątkową okazję do refleksji nad branżą modową, naszymi potrzebami i przyzwyczajeniami jako konsumentów. W każdej z rozmów wraca temat troski o ekologię, która, jak zgodnie podkreślają rozmówcy, w ostatnich latach stała się jednym z najważniejszych tematów, jakie zajmują nie tylko branżę modową. Troska o środowisko i nadmierną konsumpcję stanowi fundament, na którym Łoszewski chce zbudować zasady nowego dress code’u. „Nowy dress code” Krzysztofa Łoszewskiego to książka, którą powinien mieć każdy mężczyzna.

„Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas”, Krzysztof Łoszewski, wydawnictwo Bosz.

Nakładem wydawnictwa Bosz ukazały się także inne książki autora: „Dress code. Tajemnice męskiej elegancji”, „Smart casual. Męski styl”, „Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej”.

XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej

Kozienicki Dom Kultury zaprasza młodzież w wieku od 15 do 18 lat oraz osoby dorosłe do udziału w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej.

Swoje prace można zgłaszać w kategoriach:

-wiersz (tematyka dowolna)
-proza (krótkie opowiadanie do 3 stron, format A4, wielkość czcionki 12, interlinia 1) – tematyka dowolna.

Do konkursu należy zgłosić trzy wiersze i/lub jedno opowiadanie. Uczestnik może zgłosić się do obydwu kategorii konkursowych. Nadsyłane prace (wydruk, cztery egzemplarze) muszą być opatrzone godłem (jednowyrazowy pseudonim artystyczny umieszczony na pierwszej stronie, na górze kartki) oraz kategorią wiekową. Do prac konkursowych należy dołączyć, w zaklejonej małej kopercie opatrzonej tym samym godłem i kategorią wiekową, wypełnione oświadczenie stanowiące załącznik do regulaminu.

 

Prace należy przysyłać 30 czerwca włącznie (decyduje data wpływu) na adres organizatora:

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice
z dopiskiem „Konkurs Literacki”

 

Nie należy zgłaszać prac wcześniej publikowanych i wcześniej nagradzanych w innych konkursach.

Szczegółowy regulamin tego konkurs znajdziecie na stronie internetowej Kozienickiego Domu Kultury.

Nowości wydawnicze

ZYSK i SPÓŁKA

George i błękitny księżyc – Lucy i Stephen Hawking

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę? Dołącz do George’a i Annie!

George i jego najlepsza przyjaciółka Annie stają przed życiową szansą. Zostają przyjęci do programu dla astronautów, który przygotowuje młodych ludzi do załogowej misji na Marsa w przyszłości. Spełnia się ich największe marzenie – mogą uczestniczyć w najnowszych odkryciach i poznać nowych przyjaciół zafascynowanych Wszechświatem tak samo jak oni.

Kiedy jednak przybywają na obóz szkoleniowy, szybko orientują się, że zarówno na Ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Dowiadują się o zagadkowych, utajonych misjach kosmicznych, ich trening zaś staje się coraz bardziej przerażający…

„George i błękitny księżyc” to kolejna część z serii książek dla dzieci napisanych wspólnie przez Stephena Hawkinga i jego córkę Lucy. Dotychczas ukazały się: George i tajny klucz do wszechświata, George i poszukiwanie kosmicznego skarbu, George i Wielki Wybuch oraz George i niezniszczalny kod.

 

Wiedma – Monika Maciewicz

Każda wiedma przechodzi drogę inaczej, bo każdej co innego jest pisane…

Gdy Biwia przybywa na tajemniczą wyspę nad jeziorem Lędo, nie spodziewa się, że tu rozpocznie się jej nowe życie. Pod czujnym okiem swojej starej opiekunki uczy się sztuki bycia wiedmą. Młoda adeptka poznaje tajniki magicznej wiedzy i odkrywa niesamowity świat rytuałów i zaklęć, leczniczych ziół i magicznych stworzeń. Niedługo wyruszy w swoją własną, pełną trudnych wyborów, podróż po krainie, w której czci się lasy, rzeki, słońce i księżyc, a obok ludzi żyją domowniki, kikimory i rusałki.

 

 

Czarna Owca

JULIJA JAKOWLEWA – Towarzyszu mój

Seria brutalnych morderstw wstrząsa Leningradem u progu wielkiego terroru!

Zabita: Faina Baranowa, lat trzydzieści cztery, bezpartyjna. Księgowa w spółdzielni przemysłowej. Panna.

Rewolucja trwa i mieszkańcy Leningradu mają większe problemy na głowie niż seria morderstw. Jedynie śledczy Zajcew, nie zwracając uwagi na atmosferę strachu i podejrzliwości panującą w mieście, jest zdeterminowany, by odnaleźć sprawcę.

Na pierwszy rzut oka morderstwa nie mają ze sobą nic wspólnego. Ofiary to samotna księgowa, młody złodziejaszek, dwie prostytutki i czarnoskóry komunista. Każde zginęło w innej części miasta. Zajcew przeczuwa, że te pozornie przypadkowe zbrodnie wskazują na jednego mordercę, który inscenizuje swoje zbrodnie w dziwaczny sposób. Przebiera ofiary, ustawia ciała w nienaturalnych, sztywnych pozach, a miejsca zbrodni porządkuje i modeluje, przestawiając meble.

Jednocześnie Zajcew musi mieć się na baczności – ostatnio trudno odróżnić ofiary zbrodni od zdrajców systemu. Śledczy nie ma innego wyjścia jak dopaść zabójcę, lawirując między pułapkami politycznej rzeczywistości. Tylko co będzie, kiedy władza sama weźmie go na cel?

Julija Jakowlewa jako pierwsza rosyjska pisarka tworzy powieść gatunkową osadzoną w pełnej makabrycznego absurdu stalinowskiej Rosji. „Towarzyszu mój” to mroczna powieść detektywistyczna, w której autorka nie romantyzuje radzieckiej rzeczywistości lat trzydziestych.

 

Wydawnictwo Kobiece

Alicja Sinicka – Będziesz tego żałować Uwikłanie Tom 1.

Początek nowej serii autorki bestsellerów Stażystka i Służąca! Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką. Po brutalnym ataku na swoją najlepszą przyjaciółkę, Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę. Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju? Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej… specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

 

Rachel Patterson – Magia lecznicza

Magia? Na zdrowie! Wykorzystaj moc natury do pokonywania wyzwań współczesnego życia i trudności, przed którymi stawia cię wszechświat. Magia lecznicza to potężna wiedza, zawierająca setki uzdrawiających zaklęć, przepisów i naturalnych remediów, które pozwalają uwalniać blokady emocjonalne i wykorzystywać potężne energie przyrody. Są one wsparciem do radzenia sobie z takimi dolegliwościami i trudnymi doświadczeniami życiowymi. Przy każdym zagadnieniu zawarte są pomocne zaklęcia i rytuały, a także afirmacje, medytacje oraz dziesiątki przepisów na zaczarowane przekąski czy produkty do kąpieli. Dzięki dodatkowym praktycznym wskazówkom na temat pracy z bóstwami i przewodnikami duchowymi, czakrami, fazami księżyca i żywiołami niniejsza książka daje wszystko, co potrzebne jest do uzyskania skutecznych magicznych remediów.

Moc przyrody jest niezwykle silna – rośliny, zioła, kryształy i inne naturalne materiały wzmocnią zaklęcia, poprawią twoje zdrowie i pomogą ci stawić czoła wyzwaniom życiowym. Przeczytaj ten niezwykły przewodnik po umyśle, ciele i duszy czarownicy i pozwól magii ukoić swoje wnętrze.

Komentarze