full screen background image

Zbliżenia – Olga Tokarczuk – wybrane książkiW dzisiejszym magazynie literackim Zbliżenia opowiemy Państwu o dwóch książkach naszej noblistki Olgi Tokarczuk. Będą to – Prowadź swój pług przez kości umarłych oraz Prawiek i inne czasy

Olga Tokarczuk – Prowadź swój pług przez kości umarłych – opis książki

Powieść została wydana w listopadzie 2009 roku przez Wydawnictwo Literackie.

Thriller moralny z kryminalną zagadką. Powieść zekranizowana przez Agnieszkę Holland w filmie POKOT.
W oddalonej od reszty świata górskiej osadzie w pięknej Kotlinie Kłodzkiej mieszka ze swoimi psami Janina Duszejko – nieco ekscentryczna starsza pani, miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Williama Blake’a.
Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarą padają miejscowi myśliwi. Czy to możliwe, by to zwierzęta – jak sugeruje Duszejko – zaczęły czyhać na życie swych oprawców? Wszak Blake pisał: „Błąkająca się Sarna po lesie / Ludzkiej Duszy niepokój niesie”…

Olga Tokarczuk – Prawiek i inne czasy – opis książki

Powieść została wydana w maju 2015 roku przez Wydawnictwo Literackie.

Od lat porusza czytelników na całym świecie. Jedna z najpoczytniejszych i najgłośniejszych współczesnych polskich powieści, przełożona na ponad dwadzieścia języków.

Prawiek – wieś położona w centrum Polski – tutaj codzienność splata się z niezwykłością, rzeczywistość z mitem, a powszednie życie jest ważniejsze od wielkich wydarzeń. W burzliwych latach XX wieku kilka pokoleń kilku rodzin mieszkających w Prawieku walczy o swoje szczęście i przyszłość. Ich losy układają się w uniwersalną opowieść o czasie, przemijaniu i ludzkim losie.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘCIE

Tydzień temu ogłosiłam konkurs dotyczący książki Wymarzony mężczyzna. Prawidłową odpowiedź na pytanie przysłała pani Alicja, której gratuluję wygranej.

Komentarze