Zbliżenia – Przyrodnia siostra – J. Donnelly„Przyrodnia siostra”, możliwość wypożyczania książek za pomocą Ibuk Libra i Legimi, a także o wystawie „Dawno, dawno temu. Baśnie i legendy Ziemi Radomskiej” opowiem Wam w dzisiejszym magazynie literackim Zbliżenia

„Przyrodnia siostra” autorstwa Jennifer Donnelly została wydana we wrześniu 2020 roku przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

Z okładki:

Nie rób jedynie rys na baśni. Rozbij ją w drobny mak!

Isabelle z pozoru powinna być bezgranicznie szczęśliwa – przecież już niebawem poślubi przystojnego królewicza…Tyle że nie jest tą piękną dziewczyną, która zgubiła na balu szklany pantofelek i podbiła serce młodzieńca. Jest jej nieatrakcyjną przyrodnią siostrą, która już od dawna krok po kroku traciła cząstkę siebie, żeby sprostać oczekiwaniom despotycznej matki, a teraz za wszelką cenę starała się wcisnąć stopę w pantofelek Kopciuszka. Kiedyś wesoła, odważna i dobra, stała się z czasem podła, zazdrosna i pusta wewnętrznie…

Niestety, królewicz odkrywa oszustwo, jakiego się dopuściła, żeby udawać Kopciuszka, i odrzuca zawstydzoną dziewczynę. I właśnie dzięki temu Isabelle otrzymuje szansę, by na nowo odnaleźć siebie, zmienić swe przeznaczenie i dowieść tego, co brzydkie przyrodnie siostry wiedzą od zawsze: złamane serce to za mało, by złamać dziewczynę…

Bestsellerowa pisarka Jennifer Donnelly z typową dla niej błyskotliwą pomysłowością i mądrością przywołuje oryginalną wersję baśni o Kopciuszku, wysyłając pomijaną dotąd w klasycznej opowieści postać w drogę ku pewności siebie, przebaczeniu winy…. oraz ku nowej definicji piękna.

IBUK LIBRA w BIBLIOTECE

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu mają możliwość skorzystania z dostępu do książek za pomocą platformy Ibuk Libra. Co to za platforma i jak można z niej skorzystać wyjaśnia Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Z tej platformy mogą też skorzystać m.in.: czytelnicy biblioteki w Iłży, Skaryszewie czy Jedlińsku.

Natomiast czytelnicy z Białobrzegów czy Kozienic mogą skorzystać z platformy do wypożyczania ebooków i audiobooków Legimi. Kody do bezpłatnego korzystania z tej platformy otrzymacie w swoich bibliotekach.

Baśnie i legendy Ziemi Radomskiej

„Dawno, dawno temu. Baśnie i legendy Ziemi Radomskiej”, to wystawa, którą on-line możecie oglądać w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

„Dawno, dawno temu. Baśnie i legendy Ziemi Radomskiej” to wystawa prezentująca opowieści, te popularne i te mniej znane, dotyczące powstania Radomia i okolic. Ekspozycja przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale każdy miłośnik naszego regionu znajdzie tu wiele ciekawostek. Wystawa powstała w oparciu o baśnie i legendy autorstwa Oskara Kolberga, Ewy Nowakowskiej i Zenona Gierały.

Możecie ją oglądać do 31 marca przyszłego roku.

Komentarze