Zbliżenia – Radomski Spacerownik Literacki„Radomski spacerownik literacki” to książka, o której dziś rozmawiam z jej autorkami – Iloną Michalską-Masiarz i Martą Trojanowską

Małgorzata Pawlak – zapraszam do wysłuchania rozmowy z Iloną Michalską-Masiarz i Martą Trojanowską autorkami książki. Na co dzień obie panie pracują w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu.

„Radomski spacerownik literacki” to pokłosie literackich wędrówek, jakie odbywaliśmy w latach 2018-2020, odkrywając wspólnie literacki Radom.

Co znajduje się w książce?

Dziesięciu pierwszoplanowych bohaterów, niezliczona ilość drugoplanowych i epizodycznych. Jedenaście tras spacerowych, 135 przystanków. Fakty znane i zupełnie zapomniane. Miejsca, których związki z życiem artystycznym Radomia zupełnie zatarły się w pamięci. Autorki zapraszają na wspólne wędrówki śladami: rodziny Gombrowiczów, Walerego Przyborowskiego, Bernarda Gotfryda, Elżbiety Jackiewiczowej, Leszka Kołakowskiego, Jana Gauzego, Zofii Romanowiczowej, Jehoszui Perlego i Wandy Polakowskiej-Szczawińskiej.

Dzięki tej książce zajrzymy na podwórka starych kamienic, do kościołów, parków, zapomnianych budynków, miejsc nieistniejących.

Książka dostępna jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu.

Fot. MBP Radom

Komentarze