Zbliżenia – Robert ZiębińskiRobert Ziębiński, pisarz, dziennikarz, miłośnik jazzu, autor książki „Lockdown” jest dziś gościem magazynu literackiego Zbliżenia

Z Robertem Ziębińskim rozmawiałam o jego najnowszej powieści „Lockdown”, a także o miłości do jazzu i kolejnych książkach, nad którymi pracuje. Zapraszam do wysłuchania rozmowy – Małgorzata Pawlak.

O autorze

Robert Ziębiński przez prawie dekadę pracował w dziale kultury „Newsweek Polska”, pisał dla „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Przekroju” i „Nowej Fantastyki”. W latach 2017-2019 kierował redakcją “Playboya”. Autor dwóch unikatowych na skalę europejską książek o Stephenie Kingu: „Stephen King: instrukcja obsługi” (2019) i „Sprzedawca strachu” (2014), a także kryminałów „Furia” (2019), „Wspaniałe życie” (2016), „Dżentelmen” (2010), horrorów: „Dzień wagarowicza” (2020), „Piosenki na koniec świata” (2019), powieści dla młodzieży „Czarny staw” (2020) i przewodnika szlakiem kultowych londyńskich filmów, zespołów i książek: „Londyn. Przewodnik POPkulturowy” (2015), powieści grozy i powieści dla młodzieży.

Jazz to jego ulubiony gatunek muzyczny. Na kartach jego książek słychać właśnie jazz. Autor w wywiadach śmieje się, że cały czas otacza się martwymi ludźmi. Słucha starych jazzowych płyt, czyta stare powieści i ogląda stare filmy.

LOCKDOWN

Powieść „Lockdown” została wydana 2 września 2020 roku przez Wydawnictwo Kobiece

Lockdown – opis z okładki:

72 godziny w Warszawie ogarniętej chaosem.

W zdominowanej przez pandemię rzeczywistości zdeterminowana matka złamie każdą zasadę, żeby ocalić życie dziecka.
Olga ma wszystko. Miliony na koncie, wielki dom, firmę oraz córkę, którą kocha nad życie. Za miesiąc otworzy swój najnowszy biznes – gigantyczną galerię handlową w stolicy. Nigdy nie była ryzykantką. Zawsze potrafiła działać tak, by nic nie stracić.
Jest piątek. Olga dowiaduje się, że ktoś uprowadził jej córkę Dominikę. Porywacz żąda zapłacenia dziesięciu milionów euro do poniedziałku. Zdobycie tych pieniędzy nie byłoby dla Olgi wielkim problemem, gdyby nie lockdown. Odcięta od bankowych kont musi znaleźć sposób na zdobycie pieniędzy.
Na ulicach wybuchają zamieszki, a wirus zbiera śmiertelne żniwo. Zaczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem. Olga będzie musiała wniknąć do przestępczego świata warszawskich gangsterów. Tylko tam może dostać to, czego szuka.

KONKURS

Do wygrania są 2 książki, jedna z nich to „Lockdown”. Żeby je wygrać należy odpowiedzieć na pytanie: Jaką redakcją kierował Robert Ziębiński?

Odpowiedzi na konkurs należy wysyłać na adres: m.pawlak@radioradom.pl

fot. http://robertziebinski.pl/

Komentarze