„Zegarmistrz” Imiela

Broń Radom wygrała w kolejnym hicie kolejki. Tym razem na wyjeździe zmierzyła się z Mszczonowianką Mszczonów, pokonując ją 2:3. Bohaterem spotkania został „zegarmistrz” Imiela, którzy zdobył zwycięska bramkę.

Po triumfie nad Pilicą Białobrzegi, Broń Radom czekał kolejny trudny mecz w Mszczonowie. Obie drużyny mają chrapkę na awans i bezpośrednie mecze mogą decydować o kolejności w tabeli na koniec sezonu.

Jak to bywa w takich pojedynkach początek spotkania to wzajemne sprawdzanie się. Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, jednak w obu przypadkach egzekutorzy strzałów byli mało precyzyjni. Nastała 20. minuta spotkania i rzut wolny wykonywała Broń. Do piłki podszedł Piotr Nowosielski, który dokładnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy, Roberta Stawiarskiego. Radość Broni z prowadzenia nie trwała długo. W 29. minucie do wyrównania doprowadził Chukwuemeka. Jeszcze przed przerwą na ponowne prowadzenie Broń wyprowadził, „zegarmistrz” Imiela, który w 45. minucie zdobył bramkę „do szatni”.

Po kwadransie gry w drugiej połowie ponownie do remisu doprowadzili gospodarze, którzy dokonali tego za sprawą Piotra Cudnego. Mszczonowianka miała doskonałą okazję do objęcia prowadzenia i być może wygrania tego spotkania. Sędzia główny tego spotkania podyktował „jedenastkę” dla Mszczonowa, jednak dobrze intencje strzelca wyczuł Michał Kula, który obronił ten strzał. Ta interwencja natchnęła do intensywniejszej gry podopiecznych trenera Kupca, którzy zwycięstwo wyrwali w doliczonym czasie gry. Piłkę przed polem karnym otrzymał Adam Imiela, który strzałem z dystansu, z iście zegarmistrzowską precyzją umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik meczu 2:3.

To zwycięstwo przejdzie do historii Broni Radom, która po raz pierwszy wygrała na terenie dzisiejszego rywala.

MSZCZONOWIANKA MSZCZONÓW – BROŃ RADOM 2:3 (1:2)