full screen background image
Search

Radom: Zgłoś kandydata na „Wspaniałego”Rozpoczął się nabór do XVIII Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.
„Ośmiu Wspaniałych” wybierają Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu oraz Fundacja „Świat na Tak”. W konkursie wyróżniani i nagradzani są aktywni, działający społecznie młodzi ludzie z Radomia i okolic. Celem konkursu jest promowanie dobrych działań, zachowań, postaw dzieci i młodzieży, a także upowszechnianie młodzieżowej aktywności. Ten konkurs to docenienie wolontariuszy, którzy całe serce wkładają w pomoc potrzebującym.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży wyróżniających się pozytywną postawą w życiu codziennym, m.in. empatią, życzliwością, skutecznością społecznego godnego działania, wysoką kulturą osobistą.
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach:
– szkoły podstawowej – zwany „Ósemeczką” – kandydaci w wieku 10 – 13 lat, mogą uczestniczyć tylko w etapie lokalnym;
– szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – zwany „Ósemką” – kandydaci w wieku 14 – 19 lat, mogą uczestniczyć na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.

Zgłoszenia kandydatów (w formie papierowej i elektronicznej) przyjmowane będą do 1 marca 2017 roku (od pon. do pt. w godz. 13:00 – 19 :00) w siedzibie lokalnego organizatora konkursu – Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu przy ul. Chrobrego 7/9 w Radomiu. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Szczegółowe informacje można też uzyskać pod nr tel. 504 811 030 od poniedziałku do piątku w godz. 13-19 oraz pisząc na adres mailowy: scmarka@gmail.com.
Przesłuchania kandydatów odbędą się w dwóch terminach w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego przy ul. Kelles-Krauza 19 w Radomiu (wejście od ul. Niedziałkowskiego):
– 6 marca 2017 od godz. 16.00 – „Ósemka”
-7 marca 2017 od godz. 16.00 – „Ósemeczka”.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas XVIII Radomskiej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych. Nagrodą dla laureatów jest tytuł Wspaniałego a także wyjazd na kilkudniową wycieczkę.
Radomscy laureaci wezmą udział w finale XXIII Ogólnopolskiej edycji Samorządowego Konkursu dla Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Finał odbędzie się w Gdańsku w dniach 17-19 czerwca 2017 roku.

Komentarze