full screen background image
Search

Zielony Gil „zaśpiewa” na zakończenie sezonu

->

W najbliższą niedzielę na Scenie Obozisko będziemy mogli zobaczyć spektakl pt. „Zielony Gil” w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej, działającej pod skrzydłami radomskiego Amfiteatru. To komedia omyłek w reżyserii Katarzyny Dorosińskiej, aktorki związanej z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

„Zielny Gil” jest sztuką autorstwa Tirso de Moliny, jednego z najwybitniejszych twórców hiszpańskiego Złotego Wieku w mistrzowskim przekładzie Juliana Tuwima. – To farsa napisana wierszem, zatem jest to bardziej wymagająca forma. Wiele osób, które uczęszczają na mojej zajęcia to młodzież, która wcześniej z teatrem nie miała do czynienia. Ponadto oryginalny scenariusz składa się z ok. 70 stron. Na swoje potrzeby trochę skróciliśmy tekst, dopisałam też jedną scenę wierszem. Dla wszystkim zatem zmierzenie się z „Zielonym Gilem” było trudnym zadaniem. Dziś z pełną świadomością mogę powiedzieć, że temu wyzwaniu podołaliśmy – mówiła Katarzyna Dorosińska.

Akcja przedstawienia rozgrywa się w XVII-wiecznej Hiszpanii, a fabuła oparta jest na dwóch ścierających się ze sobą aspektach ludzkiego życia, czyli miłości i pieniądzach. – Jest to lekka treść, ale wymagająca i posiadająca wiele zwrotów akcji. Nie jest to sztuka do kotleta, trzeba się nastawić na wnikliwe oglądanie, ponieważ każdy element jest istotny. Akcja rozgrywa się szybko, intensyfikowanie i z niezwykłą energią, którą emanują aktorzy na scenie. Obsadę tworzy 11 wspaniałych dzieciaków, jestem wdzięczna im za to, że obdarzyli mnie takim zaufaniem. Udało nam się zrobić kawał dobrego teatru. Teatru, który został stworzony z dobrej zabawy i zaangażowania, a nie z chęci rywalizowania. Z tych pozytywnych emocji wyszło coś naprawdę ambitnego. Serdecznie państwa zapraszam na ostatni spektakl w tym sezonie – zachęciła Katarzyna Dorosińska.

Przedstawienie pt. „Zielony Gil” odbędzie się 10 czerwca o godz. 17:00 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2 w Radomiu.

Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze rezerwacje pod nr tel. 48 364-29-68. Liczba miejsc ograniczona.

Komentarze