Zmiany w dodatku covidowym dla personelu medycznego



Dodatek covidowy nie dla wszystkich medyków. 1 listopada Narodowy Fundusz Zdrowia wydał oficjalny komunikat w sprawie dodatkowego wynagrodzenia dla medyków pracujących z pacjentami covidowymi. Otrzyma go personel SOR, zespół ratownictwa medycznego i diagności laboratoryjni

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał polecenie prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia, by osoby  z personelu medycznego walczące z COVID-19 otrzymały o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego. W grupie beneficjantów znaleźli się ratownicy medyczni, diagności laboratoriów szpitalnych oraz personel SOR. Dodatki zostały przydzielone jednak tylko pracownikom pracującym w szpitalach dedykowanych do pracy z zarażonymi pacjentami.

Tymczasem medycy alarmują, że oddziały covidowe znajdują się już w każdym szpitalu w Polsce, a dodatki przysługują tylko części personelu pracującemu z zarażonymi pacjentami – mówi Małgorzata Sokólska przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu.

Jak informuje Sokólska, środowisko medyczne jest zawiedzione decyzją rządu,która wyklucza z dodatkowego wynagrodzenia personel, który nie pracuje w placówkach dedykowanych dla pacjentów z COVID-19, a jest tak samo narażony na zarażenie patogenem.

Dodatek dla medyków został podwojony i wynosi aktualnie 100 procent wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Jednocześnie maksymalna kwota dodatku nie może być wyższa niż 15 tys. zł. Pieniądze na dodatkowe wynagrodzenie pochodzą z budżetu państwa, z części której dysponentem jest minister zdrowia.

 

 

Komentarze



CLOSE
CLOSE