Zmodernizują parking przed szpitalem na JózefowieBędą szlabany, automatyczne kasy i kamery. W czwartek, 12 października rozpoczną się prace związane z modernizacją parkingu przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Prace mają potrwać do soboty, 14 października.

W związku z pracami, które będą prowadzone na parkingu, trzeba się liczyć z niewielkimi utrudnieniami przy wjeździe i wyjeździe z parkingu. Wykonawca robót deklaruje, że prace te mają być realizowane poza szczytem ruchu przy szpitalu tak, żeby były jak najmniej dotkliwie dla pacjentów i odwiedzających.

A generalnie chodzi o przekopy pod szlabany. Po modernizacji parking przy szpitalu nie będzie działał jak dotychczas. Będą pewne zmiany.

– Na parking będzie się wjeżdżać i wyjeżdżać przez szlabany, które zostaną zamontowane przy głównym wjeździe na parking przed szpitalem oraz przy wjeździe na szpitalny oddział ratunkowy. W taki szlaban wyposażony będzie również parking dla pracowników szpitala – tłumaczy Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie.

Jak to będzie działać?

Kierowca, który będzie chciał wjechać na szpitalny parking, będzie musiał stanąć przy szlabanie, nacisnąć przycisk i wtedy dostanie bilet. Za swój postój będzie musiał zapłacić przy wyjeździe w kasie automatycznej.

Jedna taka kasa będzie stała na parkingu przed szpitalem, a druga przy głównym wejściu do szpitala. Tam zapłaci za postój. Wyjeżdżając, zeskanuje bilet przy szlabanie i szlaban automatycznie się otworzy.

Cennik:

Za pierwsze 15 min. kierowca nie płaci. Pierwsza rozpoczęta godzina kosztuje 3 zł (jak dotychczas). Każda następna godzina będzie kosztować dodatkową złotówkę. Będą również dostępne karnety: dobowe, miesięczne (dla osób hospitalizowanych czy korzystających z zabiegów).

W ramach modernizacji parkingu zostanie zamontowany monitoring składający się z 14 kamer. Kamery swoim zasięgiem obejmą parking główny i pracowniczy.

Rozpoczęcie funkcjonowania parkingu „po nowemu” planowany jest na 1 listopada. Pacjenci i odwiedzający będą mieli do dyspozycji 329 miejsc parkingowych. Przede wszystkim zostanie udrożniony wjazd na szpitalny oddział ratunkowy, czego do tej pory nie było.

– Zmodernizowany parking usprawni ruch samochodów, wjazd i wyjazd będą płynniejsze, a dzięki monitoringowi będzie też bezpieczniej – zapewnia rzeczniczka.

Fot. MSS

Komentarze