Został wybrany wykonawca obwodnicy LipskaZakończył się przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Lipska. Wygrała go firma Budimex, która za swoje prace zaproponowała 110 milionów złotych. Nowa trasa ma wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, który obecnie odbywa się drogą krajową numer 79

Wybrano wykonawcę na budowę obwodnicy Lipska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała ofertę firmy firmy Budimex. Początek obwodnicy planowany jest na północ od skrzyżowania z drogą wojewódzką 754, koniec od nowego przebiegu drogi wojewódzkiej numer 747. Obwodnica Lipska ma odciążyć cały układ komunikacyjny miasta i dzięki temu zwiększyć przepustowość w samym mieście.

Droga omijająca Lipsko to jedna ze 100 obwodnic, które w latach 2020-2030 mają powstać w ramach rządowego programu. Zostanie wybudowanych łącznie 830 kilometrów nowych dróg w całej Polsce. Głównym celem realizowanego projektu budowy obwodnic jest wyprowadzenie z miast  ruchu tranzytowego o najcięższym transporcie. Łączny koszt projektu szacowany jest na około 28 miliardów złotych.

 

Komentarze