Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu to nie tylko dom książek. To także miejsce spotkań, wystaw i interesujących prelekcji. Warto skorzystać z oferty kulturalnej MBP zwłaszcza w najbliższych dniach, bowiem do połowy maja w radomskiej bibliotece będzie się działo!
7 maja o godz. 16:00 w ramach kolejnej odsłony AKADEMII ZDROWIA FOREVER odbędzie się spotkanie poświęcone zdrowemu trybowi życia. Czy fitness jest tylko szaleństwem chwilowej mody? Czy wynika on z głębszych powodów? O potrzebie uprawiania gimnastyki rekreacyjnej, modelowania sylwetki i po prostu pobudzania ciała do fizycznej aktywności będzie można porozmawiać z przedstawicielami fitness klubu Mrs. Sporty / Filia nr 16, ul. Barycka 2.
8 maja o godz. 17:00 odbędzie się otwarcie pokonkursowej wystawy fotografii RADOMSKIE ZAUŁKI KSIĄŻKI. Edycja II: Ulica Piłsudskiego połączona z rozstrzygnięciem konkursu. Tematem drugiej edycji konkursu była zabytkowa ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu, która w tym roku obchodzi 130-lecie. Jak sfotografowali ją uczestnicy konkursu? Na co zwrócili szczególną uwagę? Tego radomianie dowiedzą się podczas otwarcia wystawy. Impreza wpisuje się w obchody Tygodnia Bibliotek, współorganizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36.
Więcej informacji na temat konkursu fotograficznego RADOMSKIE ZAUŁKI KSIĄŻKI znajdziesz tutaj.
8 maja o godz. 18:00 – CZAS BURZ I NAMIĘTNOŚCI – otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego / Mała Galeria RTF.
9 maja o godz. 12:30 rozmowa z małymi czytelnikami O NIESFORNYM ŻELAZKU I DUUUŻYM
KŁOPOCIE… – spotkanie inspirowane będzie książką obrazkową Iwony Chmielewskiej Kłopot i odbędzie się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Prowadzenie: Marta Trojanowska / Filia nr 16 przy ul. Baryckiej 2.
9 maja o godz. 17:00 kolejna odsłona cyklu podróżniczego realizowanego w filii nr 1 przy ulicy Osiedlowej 9. Tym razem w podróż zabierze radomina Leszek Szczasny – podróżnik, filozof i niezależny globtroter, autor książki „Świat na wyciągnięcie ręki”, w której barwnie opisuje podróże po Europie i Bliskim Wschodzie oraz zachęca do odkrywania świata na własną rękę.
10 maja o godz. 10:30 w ramach DWÓJKOWEJ AKADEMII CZYTELNIKA biblioteka zaprasza najmłodszych na zajęcia literacko-ruchowe dla przedszkolaków „Przyjaciel – czyli kto?”, które poprowadzi Aleksandra Michalska / Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A.
11 maja godz. 9:00 – UCIECZKA Z BIBLIOTEKI, czyli impreza czytelnicza zorganizowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek na bazie popularnych escape room. Wydarzenie dla wszystkich, którzy lubią czytać i nie boją się myśleć. Impreza współorganizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Filii nr 16 ul. Barycka 2.
11 maja o godz. 10:00 odbędzie się TURNIEJ WIEDZY O KSIĄŻCE I BIBLIOTECE – impreza czytelnicza skupiona wokół książki i biblioteki, zorganizowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek
2018, który w tym roku przebiega pod hasłem „(Do)Wolności Czytania” / Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9.
11 maja godz. 18:00 odbędzie się otwarcie wystawy PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO – FOTOGRAFIE KATARZYNY GĘBSKIEJ. – Przygodę z fotografią zaczęłam 5 lat temu. Fotografuję z radością wszystko to, co tylko przyjdzie mi do głowy np. kompozycje przedmiotów, kwiatów i innych drobiazgów, które przemawiają do mnie np. kolorystycznie – mówiła Katarzyna Gębska. – Pasjonuje mnie i zachwyca także fotografowanie ludzi. Lubię portrety melancholijne, ale także takie, na których uchwycony uśmiech zaraża optymizmem. Między innymi stąd tytuł wystawy, choć nie jest to jedyne jego wytłumaczenie – tłumaczyła artystka / Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13.
Cały czas radomianie mogą także oglądać wystawę WYLICZANKA – FOTOGRAFIE PAWŁA PUTONA UKAZUJĄCE RADOMSKIE LATARENKI ADRESOWE. Wystawa prezentuje zdjęcia wybranych latarenek, pokazujące różnorodność ich formy i kształtu, wynikające tak z szerokiego przedziału czasu w jakim powstawały, jaki indywidualnej inwencji ich twórców. Niezwykły urok latarenek ukazany zostanie także poprzez bogactwo liternictwa, piękno kroju cyfr i wiele innych z pozoru nieistotnych szczegółów, jakie dostrzec można na tych niewielkich skrzyneczkach adresowych / Filia nr 16 przy ul. Baryckiej 2.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.