full screen background image

Artystycznie i proekologicznie – lipcowe wernisażeRadomska „Łaźnia” nie próżnuje w wakacje. Instytucja niedawno rozpoczęła „Lato 2018 w muszli koncertowej”, a już w najbliższy piątek zaprasza radomian na otwarcie proekologicznej wystawy pod hasłem: „Stop zaśmiecaniu lasów”. Kolejny wernisaż tydzień później i tym razem gratka dla miłośników fotografii.

– Wystawa prac Jacka Frankowskiego pt. „Stop zaśmiecaniu lasów” to proekologiczno-artystyczna ekspozycja będącą wspólną inicjatywą karykaturzystów i leśników – mówiła Marlena Burska z radomskiej „Łaźni”. Na wystawie pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych znajdą się rysunki satyryczne. Obrazki są przeróżne, ale każdy jest bardzo wymowny i przedstawiający w zabawny sposób to, co dzieje się w polskich lasach. Ponadto tematyka idealnie wpisuje się w letni klimat, bo podczas wakacji chętnie wypoczywamy na łonie przyrody. Mając to na uwadze, artyści poprzez czarny humor chcą dotrzeć do odbiorców przypominając nam, że lasy są naszym skarbem narodowym i trzeba o ten klejnot dbać.

W drugiej połowie lipca odbędzie otwarcie kolejnej ekspozycji. Tym razem będzie to słowacko-polska wystawa fotografii Marcina Kucewicza i Janki Kallavikovej. – To także wspólna inicjatywa artystów i uchylając rąbka tajemnicy mogę zdradzić, że Marcin Kucewicz zaprezentuje zdjęcia reportażowe, na których znajdują się jego najbliżsi, fotografowani w codziennych sytuacjach przez 30 dni. Co natomiast pokaże Janka zachowam w tajemnicy, by rozbudzić ciekawość radomian i zachęcić do obejrzenia wystawy – dodała Marlena Burska.

Wernisaż „Stop zaśmiecaniu lasów” odbędzie się w 13 lipca o godz. 18:00 w „Łaźni” przy ulicy Żeromskiego 56.

Na otwarcie wystawy Janki Kallavikowej i Marcina Kucewicza „Łaźnia” zaprasza 20 lipca o godz. 18:00 do galerii przy ulicy Traugutta 31/33.

Informacje na temat  „Lata 2018 w muszli koncertowej” tutaj.

Komentarze