Finansowanie trasy N-S klepnięte!Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu 10 mln zł dotacji celowej na realizację pierwszego etapu budowy trasy N-S. Dofinansowany odcinek obejmie śródmiejską część Radomia, czyli od ul. Prażmowskiego do ul. Żeromskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 34,5 mln zł.

Wczorajsze posiedzenie Sejmiku Województwa Mazowieckiego zakończyło się pomyślnie zarówno dla władz jak i mieszkańców naszego miasta. Nie ma już wątpliwości, że pierwszy etap budowy radomskiego odcinka trasy N-S zasili 10 milionów złotych z kieszeni Mazowsza. – Postanowiliśmy wesprzeć środkami z budżetu województwa budowę trasy N-S. Jest to kluczowa inwestycja nie tylko dla rozwoju gospodarczego Radomia, ale także dla centralnej Polski. Jestem przekonany, że rozładowanie ruchu głównej arterii centrum miasta zmniejszy codzienne korki, ale również zachęci inwestorów do ulokowania swoich firm właśnie w tej części regionu – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Przypominamy, że trasa N-S będzie przebiegała przez ścisłe centrum Radomia. Swój początek ma na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 12, która łączy ze sobą osiedla mieszkaniowe zlokalizowane na południu, w śródmieściu i północnej części miasta. W ramach inwestycji przebudowany zostanie istniejący fragment ul. Prażmowskiego, powstanie skrzyżowanie z istniejącą ul. Słowackiego, a także nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii kolejowej nr 8 Warszawa – Radom. Informacje na temat budowy trasy znajdziesz tutaj.

Usprawnienie układu komunikacyjnego w śródmieściu pozwoli na dogodny dojazd do radomskich przedsiębiorstw, dworca kolejowego, usytuowanego obok dworca PKS parkingu Park & Ride oraz do budowanej bazy utrzymania taboru Kolei Mazowieckich. Wzdłuż planowanej trasy N-S dawniej znajdowały się największe radomskie przedsiębiorstwa, m.in. Zakłady Metalowe „Łucznik”, Radoskór, Radomska Fabryka Telefonów czy Radomskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych. Pozostały po nich majątek ma zostać wykorzystany jako baza dla siedzib nowych firm. Całkowity koszt inwestycji to około 34,5 mln zł.

KomentarzeCLOSE
CLOSE