Będą nowe ścieżki roweroweWzdłuż ulicy Szydłowieckiej, Limanowskiego czy 11 Listopada – m.in. tam powstaną nowe ścieżki rowerowe. To zadanie miasta na ten rok będące kontynuacją działań związanych z rozbudową sieci ścieżek rowerowych w Radomiu

Miasto chce stworzyć kompletną sieć ścieżek rowerowych w Radomiu. To w ramach programu tworzenia Strefy Wygodnego Ruchu, czyli równoważenia potrzeb kierowców, pieszych i rowerzystów. Jak informuje wiceprezydent Mateusz Tyczyński – w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnych nowych ścieżek rowerowych: wzdłuż ulic Szydłowieckiej, Marii Fołtyn i drogi powstającej w ramach drugiego etapu trasy N-S. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mają też powstać ścieżki wzdłuż ulic Limanowskiego, Beliny-Prażmowskiego oraz kolejny odcinek drogi dla rowerów przy ul. Aleksandrowicza. W planach jest też budowa ścieżki rowerowej przy Żwirki i Wigury, od ulicy 11 Listopada do ogródków działkowych oraz przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca.

W zeszłym roku powstały drogi dla rowerów m.in. wzdłuż ulic św. Brata Alberta, Jana Pawła II, Aleksandrowicza oraz wzdłuż przebudowanej alei Wojska Polskiego. Przedłużone zostały także bulwary nad Mleczną – przypomina Tyczyński. To m.in. z myślą o radomianach, którzy wybierają rower jako środek lokomocji w dojazdach do pracy.

Miasto zamierza także przebudować ulicę Chrobrego od mostku do ulicy Kusocińskiego z wydzieleniem nowej drogi dla rowerów. To inwestycja, która ma zostać dofinansowana ze środków zewnętrznych. 

Komentarze