Budowę SOR-u wstrzymuje brak funduszyBudowę SOR-u na Józefowie wstrzymuje brak funduszy – powiedział w Mocnej Rozmowie Łukasz Skrzeczyński, wiceprezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ulicy Aleksandrowicza w Radomiu ma powstać od podstaw w nowym budynku

Ok. 80 mln zł – tyle ma kosztować nowy SOR w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Zarząd lecznicy skompletował już dokumentację projektową i uzyskał pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ten ma powstać w nowym budynku i być kompleksowo wyposażony. – Czas rozpoczęcia budowy SOR-u na Józefowie uzależniony jest od momentu pozyskania dotacji na ten cel – informuje Łukasz Skrzeczyński, wiceprezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Budowa SOR-u na Józefowie ma potrwać dwa lata od momentu jej rozpoczęcia. Kiedy to nastąpi, jeszcze nie wiadomo, ale jak podkreśla Skrzeczyński – nowy SOR powstanie na pewno, bo zarząd szpitala otrzymał taką promesę. – W najbliższym czasie będziemy poszukiwali źródeł finansowania tej inwestycji zarówno u organu prowadzącego jak i rządu – zapewnia wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Szpitalny Odział Ratunkowy na radomskim Józefowie swoim zasięgiem obejmuje ok. 500 tys. mieszkańców.

KomentarzeCLOSE
CLOSE