Czarne punkty wodne w subregionie radomskim

Często naszym wakacyjnym wyborem jest wypoczynek nad wodą. Jednak nierozważny wybór kąpieliska może spowodować, że wakacje zakończą się tragedią

Samorząd województwa mazowieckiego już od 2009 roku, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Komendą Stołeczną Policji w Warszawie, prowadzą akcję prewencyjną polegającą na oznaczaniu miejsc niebezpiecznych tzw. czarnymi punktami wodnymi.

Staramy się uwrażliwić państwa w tym momencie na fakt, że trzeba zachować szczególną ostrożność relaksując się nad wodą, zwracać uwagę gdzie możemy tak naprawdę cieszyć się tymi wszystkimi atrakcjami, dającymi taką możliwość, jeżeli chodzi o akwen wodny. Oczywiście zawsze możemy liczyć w takich sytuacjach na wsparcie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

– mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W subregionie radomskim takich niebezpiecznych kąpielisk jest dziewięć, a w całym województwie 123. Podczas prezentacji aktualizacji mapy czarnych punktów, która odbyła się w Białobrzegach, wsparcie finansowe w wysokości 110 tysięcy złotych otrzymały: Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Białobrzegach, Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu.

Komentarze