full screen background image
Search

„Czerwony żółw” w KoneserzeZnajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju? Na seans z cyklu „Kino Konesera” zaprasza w poniedziałek, 18 września o godz. 18:30 kino Helios w Radomiu.

Legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”) przedstawia animację „Czerwony żółw”: urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów. Wyrusz w niezwykłą podróż i odkryj swoją bezludną wyspę podczas seansu filmu, który oczarował widownię na całym świecie.

Koproducent „Czerwonego żółwia”, Studio Ghibli, przez fanów animacji na całym świecie uważane jest za miejsce kultowe i nieomal magiczne. Powstało w Japonii, w roku 1985. Założyło je dwóch reżyserów: Hayao Miyazaki i Isao Takahata oraz producent Toshio Suzuki. Dwaj pierwsi mieli już bogate doświadczenie w branży filmowej, ostatni zaś był redaktorem mangowego magazynu. Sama nazwa, Studio Ghibli, brzmiąca w całości Kabushiki-gaisha Sutajio Jiburi, a wymawiana jako „dżiburi” oznacza „wiatr z Quibli” czyli sirocco. Miała być synonimem nowego, świeżego powiewu w japońskiej animacji. I to bez wątpienia studiu się udało. Przez 35 lat w Ghibli wyprodukowano ponad 20 pełnometrażowych animacji, w większości wyreżyserowanych przez założycieli studia Miyazakiego i Takahatę, które odniosły sukces i zdobywały nagrody na całym świecie. Do najsłynniejszych z nich należą: „Nausicaä z Dolin Wiatru”, „Grobowiec świetlików”, „Mój przyjaciel Totoro”, „Księżniczka Mononoke”, „Ruchomy zamek Hauru”, „Ponyo”, czy nagrodzony Złotym Niedźwiedziem i Oscarem „Spirited Away. W krainie Bogów”.

Sylwetka reżysera:

Michael Dudok de Wit – holenderski animator, reżyser, ilustrator, mieszkający w Londynie. Laureat Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany za produkcję „Ojciec i córka”. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Genewie, a dyplom obronił na angielskim University for the Creative Arts. Rok po studiach pracował w Barcelonie, by osiąść w Londynie, gdzie zajmuje się reżyserią i animacją nagradzanych filmów reklamowych. Jest także autorem ilustrowanych książek dla dzieci oraz uczy animacji.

Głosy prasy:

Dorównuje najlepszym filmom Studia Ghibli. The Rolling Stone

Wizualnie olśniewająca poetycka baśń, w której chodzi o coś więcej niż zwykłe piękno. Los Angeles Times

Po seansie zapragniecie odkryć własną rajską wyspę. The Village Voice

Niezwykła medytacja o tym, jak na wiele sposobów oddaliliśmy się od natury i Ziemi. Philadelphia Inquirer

źródło: gutekfilm.pl

Komentarze