Derby dla Centrum

Zawodnicy Centrum Radom pokonali w derbowym pojedynku Zamłynie Radom 3:1. Przed meczem zarząd Centrum Radom uhonorował symboliczną statuetką Konrada Chodyrę za wieloletnie reprezentowanie barw „Centralnych” .

Tuż po rozpoczęciu spotkania sędzia główny przerwał na minutę mecz z powodu wrzucenia na płytę stadionu serpentyn przez kibiców gospodarzy. Cenrtum podobnie jak na jesieni pokazał do kogo należą w tym sezonie derby. Pierwsza połowa była nieco lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy przeprowadzili kilkukrotnie dość groźne rajdy w stronę bramki strzeżonej przez Sadkowskiego. Piłkarze obu drużyn zdawali sobie sprawę, że to nie jest zwykły mecz ligowy,  że to walka o honor. Dlatego nikt nie odstawił nogi, zaś w kilku interwencjach musiał udzielić zawodnikom upomnienia. W 33 minucie piłkę otrzymał Kacper Wnuk, który pokonał bramkarza Zamłynia.

Drugą połowę Zamłynie rozpoczęło z większym zaangażowaniem i determinacją. Taka postawa poskutkowała już w 55 minucie kiedy to gospodarze strzelili bramkę samobójczą i wynik spotkania się wyrównał. W 72 minucie na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Kacper Wnuk, który zdobył bramkę po źle zastawionej pułapce ofsajdowej. Zawodnicy Roberta Rogali chcąc odwrócić jeszcze losy spotkania, postawili wszystko na jedna kartę. Niestety ta sztuka się im nie udała. W doliczonym czasie gry bramkę przypieczętującą zwycięstwo gospodarzy zdobył Krzysztof Blank. Tym samym Centrum wyprzedziło w ligowej tabeli Zamłynie Radom.

CENTRUM RADOM – ZAMŁYNIE RADOM 3:1 (1:0)
Bramki: Wnuk (33., 72.), Blank (90.) – samobójcza (55.).
Centrum: Kolecki – Matyga, Wiatrak, Siwak. R.Grylak, Paliwoda, Blank, Kasprzyk (87. Podkowa), Dynya, Wnuk, Bursa (85. Szczepański).
Zamłynie: P.Sadkowski – Trojanowski, Chamerski, Chudziński (46. D.Sadkowski), Gregorek, Frączek, Strzelecki, Turczyk, Łyżwiński (80. Żurek), Kubica.

Sędzia: Maciej Pietrzyk (Pionki)