full screen background image

Droga startowa lotniska w Radomiu – rozstrzygnięcie przetarguPrzetarg ogłoszony przez PPL, zarządzającego lotniskiem w Radomiu, na opracowanie dokumentacji projektowej i przebudowę oraz wydłużenie drogi startowej został rozstrzygnięty. Wygrała go firma Max Bögl Polska Sp. z o.o. z Wrocławia.

Firma przedstawiła najniższą ofertę – 146,7 mln PLN brutto. W przetargu wystartowały również Budimex SA (154,9 mln PLN brutto), Strabag Sp. z o.o. (164,6 mln PLN brutto) oraz Konsorcjum Trakcja PRKII S.A., AB Kauno Tiltai i Projekt Plus Sp. z o.o. (169,1 mln PLN brutto).

– Oferta firmy Max Bögl Polska Sp. z o.o. spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jedynym przyjętym kryterium oceny ofert była cena. Wykonawca, po podpisaniu umowy z PPL, będzie mógł rozpocząć prace budowlane już w połowie czerwca br. – informuje Biuro Prasowe PPL.

Termin zakończenia prac przewidywany jest na połowę sierpnia 2020.

Na lotnisku w Radomiu aktualnie trwają prace rozbiórkowe budynku terminala, ich zakończenie zaplanowane jest na początek czerwca br.

Więcej na temat budowy nowego terminala dowiesz się tutaj.

Komentarze