Drukarka 3D w „Elektroniku”

Może być wykorzystywana nie tylko w przemyśle, ale również na lekcjach w szkole. Drukarka 3D, bo o niej mowa, dziś trafiła do Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Urządzenie będzie prezentowane w poszczególnych szkołach w mieście

– Uczniowie „elektronika” od dwóch miesięcy już korzystają z drukarki 3D Zortrax M200. Tamtą otrzymaliśmy od rady rodziców. Nasi uczniowie sami projektują rzeczy, które są później wykonywane. Urządzenie jest ciche i bardzo precyzyjne – mówi Konrad Witkowski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych.

– Druk 3D można również wykorzystać do przygotowania pomocy naukowych – mówi Patrycja Kacprzyk, dyrektor działu sprzedaży i marketingu firmy 3DPhoenix, która przekazała szkole drukarkę.

– Większości polskich szkół może nie być stać na to, żeby dokonać zakupu drukarki 3D, wyłącznie żeby wypróbować jej działanie oraz ocenić przydatność. W związku z tym postanowiliśmy wyjść tym potrzebom naprzeciw. Od jakiegoś czasu nosiliśmy się z zamiarem rozpoczęcia akcji „Drukarki 3D dla edukacji”. Długo myśleliśmy w jaki sposób przekazywać sprzęt, aby miał on jak największe przełożenie na edukację dzieci i młodzieży oraz co zrobić, aby drukarka była w pełni wykorzystana przez większą ilość, a nie tylko jedną placówkę edukacyjną. Szybko narodziło się rozwiązanie i koncepcja – aby zapewnić dostępność maszyny wielu szkołom, należy podarować ją organowi nimi zarządzającemu, w tym wypadku Urzędowi Miasta – dodaje Patrycja Kacprzyk.

Dlaczego Radom otrzymał drukarkę? – Ponieważ jest to miasto, które świetnie się rozwija, jest otwarte na innowacje, a osoby zarządzające miastem pozytywnie podeszły do naszego pomysłu propagowania w praktyczny sposób wiedzy z zakresu technologii i wykazały ogromne chęci we wspieraniu nas w zaproponowanej koncepcji – tłumaczy dyrektorka działu sprzedaży.

Firma ma również pomagać szkołom i podpowiadać, skąd wziąć fundusze na zakup drukarki.

Drukarka będzie przekazywana co kilka tygodni do radomskich szkół, tak żeby nauczyciele mogli się z nią zapoznać, nauczyć obsługiwać oraz by móc ją wykorzystywać na swoich lekcjach. Zostaną również zorganizowane warsztaty druku 3D dla nauczycieli.

Do radomskiej szkoły trafiła drukarka 3D Zortrax M200, flagowe urządzenie polskiego producenta. Niezawodna, solidna, a przy tym niezwykle precyzyjna drukarka Zortrax M200 zyskała uznanie tysięcy użytkowników na całym świecie. To konstrukcja, która od wielu lat jest wyróżniana i polecana przez branżowe magazyny i portale. Przystępna cena, w zamian za którą Zortrax oferuje niezwykle wysoką jakość wydruków powoduje, że Zortrax M200 to drukarka 3D wybierana zarówno przez niezależnych projektantów, przedsiębiorstwa jak i placówki edukacyjne.

Drukarka ta pracuje w zintegrowanym systemie, dzięki czemu może się pochwalić niespotykaną w jej segmencie precyzją wymiarową i powtarzalnością drukowanych modeli. Szeroki wybór wysokiej klasy materiałów o różnych właściwościach oraz duży obszar roboczy sprawiają, że jest to niezwykle wszechstronne narzędzie. Kluczową składową ekosystemu jest niezwykle proste w obsłudze oprogramowanie do przygotowywania wydruków, które nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy z zakresu technologii przyrostowych i może być bez problemu obsługiwane nawet przez najmłodszych użytkowników.

Komentarze