Dzień Diagnostyki Laboratoryjnej na JózefowieZespół Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu po raz pierwszy organizuje akcję promującą kontrolę poziomu homocysteiny we krwi. To aminokwas siarkowy, którego wysokie stężenie może doprowadzić do m.in: zakrzepicy żylnej czy choroby Parkinsona. Diagności laboratoryjni szpitala na Józefowie będą wykonywać nieodpłatnie takie badania w dniach 21-31 maja. 

Homocysteina to aminokwas siarkowy, którego wysokie stężenie może doprowadzić do m.in: zakrzepicy żylnej, niedokrwienia mięśnia sercowego oraz udaru mózgu, choroby Alzheimera oraz Parkinsona, wad rozwojowych płodu spowodowanych uszkodzeniem cewy nerwowej, zagrożenia poronieniem oraz nowotworów. Szacuje się, że co dziesiąty mieszkaniec Europy ma zbyt wysokie stężenie homocysteiny w osoczu krwi.

– Warto skorzystać z tej możliwości i sprawdzić swój poziom homocysteiny. Pomysłodawczynią akcji jest pani dr Brygidą Beck – kierowniczka Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej szpitala na Józefowie – informuje Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami MSS w Radomiu.

Diagności laboratoryjni szpitala na Józefowie będą wykonywać badania stężenia homocysteiny od 27 do 31 maja w laboratorium na I piętrze.

Do wykorzystania jest 85 darmowych testów.

KomentarzeCLOSE
CLOSE