full screen background image

Spotkanie z piłkarzami RadomiakaW radomskim magistracie w poniedziałek, 20 maja odbyło się spotkanie włodarzy naszego miasta z piłkarzami, trenerami i działaczami RKS Radomiak Radom. Okazją był awans drużyny do I ligi. –  Dziękuję za gratulacje i przede wszystkim za to, że możemy spełniać oczekiwania kibiców i mieszkańców. Jestem podbudowany atmosferą, która panuje w Radomiu. Dla takiego miasta warto walczyć i awansować – mówił podczas uroczystej konferencji prasowej Sławomir Stempniewski, prezes klubu.

– Gościmy dziś szczególnych gości – cały zespół Radomiaka wraz z zarządem i sztabem szkoleniowym w związku z awansem Zielonych do I ligi. Na ręce pana prezesa składam serdecznie gratulacje i podziękowania za promocję radomskiego sportu. Cieszę się, że po wielu latach błąkania się Radomiaka po niższych ligach, klub wreszcie wraca na swoje miejsce. Wiążemy duże nadzieje z rozwojem klubu i radomskiej piłki przez najbliższe 3 lata. Jesteśmy gotowi, aby obiekty przy ulicy Narutowicza dostosować do stawianych mu wymagań – zapewnił prezydent Radosław Witkowski.

– W imieniu własnym i drużyny dziękuję za gratulacje i przede wszystkim za to, że możemy spełniać oczekiwania kibiców i mieszkańców Radomia. Jestem podbudowany atmosferą, która panuje w mieście. Dla takiego miasta warto walczyć i awansować. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, ale my nie osiądziemy na laurach – pójdziemy z całym impetem do przodu – powiedział prezes klubu Sławomir Stempniewski.

– Dziękuję wszystkim. Był to wspaniały rok pracy. Wszyscy przestrzegali mnie przed przyjściem do Radomia, a okazało się, że spotkałem tu świetnych ludzi, zawodników i włodarzy miasta. Za chwilę udajemy się na zasłużony wypoczynek, by po nim wziąć się ostro do pracy – mówił Dariusz Banasik, trener Radomiaka.

– W imieniu drużyny dziękuję władzom miasta. Podsumowując ten sezon – jesteśmy liderem, wygraliśmy ligę, ale mieliśmy kilka cięższych chwil. Najważniejsze jest to, że zawsze trzymaliśmy się razem. Pokazaliśmy siłę Radomiaka i to jest najważniejsze. Czekamy z utęsknieniem na rozpoczęcie sezonu w pierwszej lidze – dodał Maciej Świdzikowski, kapitan drużyny.

Przypominamy, że od kwietnia tego roku RKS Radomiak Radom ma nowego sponsora. Jest nim Enea, jedna z największych w Polsce firm w branży energetycznej. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Komentarze