„Elektronik” przejdzie termomodernizacjęDotacja na termomodernizację „Elektronika” przyznana. To ponad 3,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja ma zostać przeprowadzona w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu w ciągu dwóch lat

Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu przejdzie kompleksową termomodernizację. Całkowita wartość inwestycji to ponad 5,1 mln zł z czego ponad 3,2 mln zł to unijne dofinansowanie. Termomodernizacja „Elektronika” ma zostać zrealizowana w ciągu dwóch lat – mówi zastępca prezydenta miasta Jerzy Zawodnik.

Projekt termomodernizacji radomskiego technikum zakłada wymianę instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, docieplenie stropu i ścian zewnętrznych, budowę nowego węzła cieplnego oraz wymianę instalacji elektrycznej i montaż paneli fotowoltaicznych. Jak dodaje Zawodnik, inwestycja zwiększy efektywność energetyczną budynku jednocześnie zmniejszając emisję gazów cieplarnianych i koszty eksploatacji.

Dofinansowanie na termomodernizację „Elektronika” pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Komentarze