Elektryzujące popołudnia kinowePomysł na emocjonujące popołudnie spędzone w mieście, ale z dala od zgiełku? – Seans w studyjnym kinie filmów artystycznych w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Instytucja przygotowała dla radomian ciekawą ofertę projekcji utrzymanych w wakacyjnym, ale niebanalnym klimacie. W harmonogramie na najbliższy tydzień znalazła się m.in. „Whitney”, czyli opowieść o piosenkarce wszech czasów.

Harmonogram projekcji kinowych:

13 – 15 VII (piątek – niedziela)
Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie
14.30 – PINOKIO, Francja, Włochy, Belgia, animowany, dubbing, b/o wieku
16.00, 20.15 – NA PLAŻY CHESIL, Wielka Brytania, od 15 lat (premiera)
18.00 – WHITNEY, USA, Wielka Brytania, od 15 lat

16 VII (poniedziałek)
Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie
14.45 – PINOKIO, Francja, Włochy, Belgia, animowany, dubbing, b/o wieku
16.15 – WHITNEY, USA, Wielka Brytania, od 15 lat
18.30 – NA PLAŻY CHESIL, Wielka Brytania, od 15 lat
20.30 – WAKACYJNY DKF, CYKL – LETNIE OPOWIEŚCI O KOBIETACH – PIĘKNA I BESTIE, Francja, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Liban, Katar, od 15 lat (premiera)

17 – 19 VII (wtorek – czwartek)
Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie
14.30 – PINOKIO, Francja, Włochy, Belgia, animowany, dubbing, b/o wieku
16.00, 20.15 – NA PLAŻY CHESIL, Wielka Brytania, od 15 lat
18.00 – WHITNEY, USA, Wielka Brytania, od 15 lat (19 VII ostatni dzień)

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.elektrownia.art.pl.

Ceny biletów:
– tani poniedziałek: 12 zł, wtorek – czwartek: 14 zł, piątek – niedziela: 17 zł
– filmy dla dzieci: 14 zł
– bilet grupowy powyżej 5 osób – 12 zł
Pojedyncze wejściówki na pokazy w ramach wakacyjnego DKF – 8 zł

Opisy premier:
PINOKIO, Francja, Włochy, Belgia, animowany, dubbing, b/o wieku

Ubogi stolarz Dżeppetto czuje się samotny i tęskni za towarzystwem. Pewnego dnia, obdarowany kawałkiem drewna, postanawia wyrzeźbić ślicznego pajacyka – podczas pracy wyobraża sobie, że to jego upragniony syn. Kiedy pajac jest gotowy, Dżeppetto nadaje mu imię: Pinokio. I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kukiełka ożywa. Okazuje się, że Dżeppetto nie będzie miał z nią łatwego życia. Pajac bowiem nade wszystko lubi płatać figle i psocić, do tego nieustannie pakuje się w tarapaty. Pomagają mu się z nich wydobyć niezawodni przyjaciele: Wróżka o Błękitnych Włosach, Gadający Świerszcz i pies Alidor.

Klasyczna książka o Pinokiu, napisana około 1880 roku przez Carlo Collodiego, jest zwariowaną, pełną magii i humoru historią o kłopotach, w które wpada drewniany pajacyk zawsze, gdy staje się niegrzeczny, kłamie lub zachowuje się lekkomyślnie. Fantastyczna, iskrząca się kolorami adaptacja Enzo D’Alò trzyma się bardzo blisko oryginału, z sympatią i zrozumieniem śledząc przemianę Pinokia z nieznośnego, choć pełnego wdzięku pajacyka – napady złości malucha wzbudzą śmiech każdego rodzica – w przemiłego chłopca z sercem na dłoni. Ten „Pinokio” jest jednak daleki od moralizatorstwa – nie próbuje wkładać dzieciom do głowy, że powinny być posłuszne i grzeczne – raczej staje się opowieścią o przygodach i poszukiwaniu tego, co w życiu naprawdę ważne. Podkreśla też starą prawdę o tym, jak łatwo jest stracić wszystko, co bierzemy za pewnik. Mimo że wszyscy znamy historię Pinokia, dynamiczna narracja D’Alò wciąga widzów w każdym wieku w nową podróż wypełnioną wspaniałymi obrazami, niezapomnianą muzyką i mnóstwem serca.

Pełen olśniewających barw, fantazji i powietrza wizualny styl tej animacji to efekt czterech lat mrówczej pracy nad produkcją. Enzo D’Alò pracował z uznanym rysownikiem Lorenzo Mattottim nad odtworzeniem malowniczych toskańskich krajobrazów, wśród których rozgrywa się akcja, dająca olbrzymie pole do popisu twórczej wyobraźni i bliska sercu każdego dziecka.  /Źródło: Aurora Films/

NA PLAŻY CHESIL, Wielka Brytania, od 15 lat

Historia pary nowożeńców – świeżo upieczonych absolwentów, którzy na początku lat 60. mają skonsumować swój związek w pensjonacie przy tytułowej plaży – potoczy się jednak inaczej niż początkowo zakładali. Film powstał na podstawie powieści McEwana, który ma w swoim dorobku adaptację głośnej „Pokuty” Joego Wrighta. Wielki sukces „Pokuty” przyczynił się także do rozkwitu kariery 13 – letniej wówczas Saoirse Ronan, która za swój występ zdobyła pierwszą nominację do Oscara (obecnie ma ich już na koncie trzy – także za „Brooklyn” i tegoroczną za „Lady Bird”). 24 – letnia dziś Saoirse Ronan jest jednym z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Pracować chcą z nią wszyscy. Nic więc dziwnego, że to właśnie ją wybrano do najnowszej ekranizacji książki McEwana.

Reżyserią zajął się Dominic Cooke, który będąc już uznanym twórcą teatralnym, przez lata kierującym słynnym Sloane Square w Londynie – debiutuje tu na dużym ekranie. Większość zdjęć powstała na autentycznej plaży Chesil w Dorset, będącej częścią Wybrzeża Jurajskiego. /Źródło: M2 Films/

WHITNEY, reż. Kevin Macdonald, biograficzny, dokumentalny, muzyczny, Wielka Brytania 2018

Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda („Ostatni król Szkocji”, „Czekając na Joe”) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna („Sugar Man”, „Człowiek na linie”) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston.

„Whitney” to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki. W filmie zostaną wykorzystane niepublikowane wcześniej ujęcia, rzadko lub nigdy niepokazywane materiały filmowe, a także nagrania koncertowe wykonane przez samą Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Widzowie usłyszą wersje oryginalne oraz acapella największych przebojów Whitney Houston. Wszystko to wsparte bogatymi materiałami ze zbiorów najbliższej rodziny i przyjaciół Whitney, dokumentującymi jej burzliwe, prywatne życie. /Źródło: Kino Świat/

Więcej informacji na temat filmu „Whitney” znajdziesz tutaj.

KomentarzeCLOSE
CLOSE